0
OxygenOS/Cyanogen OS Tema-Widget-Uygulama

1. asbestroro Honeycomb Dec 15, 2015

asbestroro, Dec 15, 2015 :
    günaydın arkadaşlar yoğun ve sıkı çalışma zamanını geride bıraktım sonbahar ve kış kapıda işler yavaşladı seyrekleşti artık daha çok forumda olacağım inşallah :)

bildirim muhabbeti canımı iyi ce sıkmaya başladı herhangi bir launcher bağlı olmadan bildirimleri uygulamarın üzerinde sayı şeklinde görmenin bir yolu yokmu (forumda arama yaptım bir kaç uygulama ismi geçiyor hoşuma gitmediler ) daha orjinal birşeyler mesela ...

2. mcsememo KitKat Community Expert Dec 18, 2015

mcsememo, Dec 18, 2015 :
    Dashclock extensionlarina bakabilirsin. Bu extensionlar hakkinda gecmiste yazdigim mesajlara buradan ulasabilirsin. Iphone tarzi unread count ozelligini iceren cok populer launcherlar var aslinda. Ornegin Hola launcher+hola notification sweet helper , Smart launcher+plugin notifications, CM launcher+cm notification, nova launcher+teslaunread, apex launcher+apex notifier uygulamalarini kullanabilirsin. Bu uygulamalar tumuyle ucretsiz. Reklamsiz kullanim icin ucretli versiyonlari deneyebilirsin. Launcher kullanmak istemiyorsan asagida ornek ekran goruntusunu ekledigim notifyer unread count uygulamasini kullanabilirsin.
    Screenshot_2015-12-18-18-55-33.png
    Iyi forumlar.

Türkiye and asbestroro like this.
  3. emrebngl Cupcake Feb 2, 2016

emrebngl, Feb 2, 2016 :
    Arkadaşlar merhaba,
    Arattım ancak bulamadım forumda. Bende facebook uygulamasında olan gelişmelerin bildirimleri telefonda görünmüyor(arkadaşlık istekleri, gönderilerime yapılan yorumlar vs...). Sorun uygulamada değil çünkü uygulama ayarlarında bu sorunla ilgili ayarlar açık. Sebebi ne olabilir bu sorunun? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

4. mcsememo KitKat Community Expert Feb 3, 2016

mcsememo, Feb 3, 2016 :
    Merhaba. OxygenOS kurulu OnePlus 2 de sol tarafta bulunan alert slider'in tum bildirimler profilinde secili oldugundan emin ol. (Alert slider sadece oncelikli kesintiler profilindeyse Ayarlar >uygulama bildirimleri >facebook ayarlarindan oncelik seceneginin aktif olmasi gerekir.) Genel olarak Ayarlar >Ses bildirim menusunde bulunan cihaz kilitliyken menusu ve onun altindaki uygulama bildirimlerinde bulunan facebook uyulamasi bildirim ayarlarini kontrol et. Facebook uygulamasindan uygulama ayarlari >bildirimler menusu altindaki secenekleri kontrol ettikten sonra hesap ayarlari >bildirimler menusu altindaki mobil secenegine tikla ve acilan sayfadan almak istedigin bildirimleri yanlarinda bulunan ac butonuna tiklayarak aktiflestir. Iyi forumlar.

5. emrebngl Cupcake Feb 4, 2016

emrebngl, Feb 4, 2016 :
    Yok maalesef, dedikleriniz hepsini zaten daha önce yapmıştım, bu oxygen os'u 3. yükleyişim telefonuma (tabii ki sebebi facebook değil) ancak üçünde de aynı sorunla karşılaştım maalesef...

6. mcsememo KitKat Community Expert Feb 4, 2016

mcsememo, Feb 4, 2016 :
    Facebook uygulamasini OxygenOS 2.2.0 kurulu OnePlus 2'de ayni ayarlarla kullaniyorum, bildirimler sorunsuz calisiyor. Facebook mesaj bildirimlerini aliyor musun? Uygulamayi farkli bir facebook hesabiyla kullandiginda da ayni sorun ile karsilasiyor musun? OxygenOS'un hangi surumunu kullaniyorsun? Greenify, battery saver vb bir uygulama kurulumu? 2 subat facebook guncellemesiyle sorun devam ediyor mu?

7. emrebngl Cupcake Feb 7, 2016

emrebngl, Feb 7, 2016 :
    Oxygenos 2.2.0 kurulu, mesaj bildirimlerinde sıkıntı yok. Farklı bir facebook hesabıyla denemedim. O tarz bir program kullanmıyorum. Sorun hala devam ediyor..:)

8. Ykpknl Cupcake Feb 24, 2016

Ykpknl, Feb 24, 2016 :
    Merhaba arkadaslar ben 3 4 gundur kullaniyorum cm 12.1 i bi skntim yok fakat su uygulamalar ustunde bildirim sayisinin yazmamasi bi tek bendemi var yoksa herkezdemi oyle ? Eger oyleryse cozumu falan varmi ?

9. klakson123 Ice Cream Sandwich Feb 28, 2016

klakson123, Feb 28, 2016 :
    Merhabalar,
    Uygulamalar üzerinde minik rakamlarla çalışan "notificaiton" CM12.1 için nasıl yapabiliriz.(Mesajlar, cevapsız çağrılar, mailler vs.) CM launcher ve CM notification yükleyerek yapmak istemiyorum.

10. klakson123 Ice Cream Sandwich Feb 28, 2016

klakson123, Feb 28, 2016 :
    Aynı sorunu aylardır soruyorum kimseden cevap alamadım. Sanırım OPO bu kadar basit bir özelliği yapamıyor. CM Launcher ve CM Notification yükleyince oluyor fakat inanılmaz reklam çıkıyor telefonu kullanamaz hale geliyorsun.

11. mcsememo KitKat Community Expert Mar 5, 2016

mcsememo, Mar 5, 2016 :
    Istedigin ozellige sahip uygulamalari google playde unread count sozcukleriyle aratabilirsin. Bu ozellik dedigin gibi basit bir ozellik ama android bildirim ozellikleri gelistikten sonra third party launcherlar disinda sadece belirli uygulamalarla devam eden bir ozellik. Ikinci telefonumda eui theme var mesela. Bu ozellik eui launcherla birlikte geliyor, aktif ve kusursuz olarak calisiyor. Eui launcher'a alternatif olarak kullanabilecegin hola launcher uygulamasi var. Hola launcher'i kurduktan sonra ana sayfada araclar gibi herhangi bir klasore gir.
    Screenshot_2016-03-05-04-28-18.png
    Araclar klasorune girdikten sonra sayfanin en altinda onerilen hola eklentilerine tikla.
    Screenshot_2016-03-05-05-26-48.png
    Acilan eklentilerden notification eklentisine tikla. Google play linki acilacak, kurulumu yap ve uygulamayi ac.
    Screenshot_2016-03-05-05-29-21.png
    Uygulama acildiktan sonra asagidaki ekrandan apps unread notification secenegine tikla. Bildirim erisimi gibi bir ekran acilacak. Burada hola notification secenegini etkinlestir.
    Screenshot_2016-03-05-05-30-48.png
    Tekrar hola notification uygulamasina gecerek apps unread notification secenegine tikla. Acilan pencereden bildirim yapilmasini istedigin uygulamalari sec ve tamama tikla.
    Screenshot_2016-03-05-06-02-27.png
    Uygulama ana ekraninda gmail, aramalar ve mesajlar icin bildirim seceneklerini de aktiflestir. Simge boyutu gibi diger theme ayarlari icin ana ekrandaki araclar klasorunde bulunan hola ayarlarina bakabilirsin.

Bunun yaninda bagimsiz calisan omni swipe uygulamasini da kullanabilirsin.
    Screenshot_2016-03-05-04-28-42.png

Hola launcheri kullanirken OxygenOS'da reklam vs cikmiyor ama diger uygulamalarda reklam cikiyor malesef. Cyanogen OS'da denemedigim icin reklam konusunu bilemiyorum. Reklamlar icin telefonu root ettikten sonra adfree uygulamasini kullanabilirsin. Nonroot olarak kullanabilecegin butun reklamlari engelleyen ve kusursuz calisan uygulamalar var fakat bu uygulamalarin vpn baglantisiyla calismasi ve ucretsiz kullanim suresinin limitli olmasi gibi dezavantajlari var. Iyi forumlar.

12. cemee Ice Cream Sandwich Mar 7, 2016

cemee, Mar 7, 2016 :
    Nova launcher Prime da var sanirim bu özellik. Indirimde olmasi lazim su anda

13. klakson123 Ice Cream Sandwich Mar 7, 2016

klakson123, Mar 7, 2016 :
    Launcher kullanmak istemiyorum sorun burada. Bu kadar küçük ve kolay bir özellik neden bu rom olmaz şaşırtıcı :confused:

14. mcsememo KitKat Community Expert Mar 8, 2016

mcsememo, Mar 8, 2016 :
    Cyanogen OS (trebuchet) boyle bir ozellige sahip degil malesef. Launcher kullanmak istemiyorsan notifyer unread count gibi launcherdan bagimsiz uygulamalar kullanabilirsin. Launcherlarin veya uygulamalarin ucretsiz versiyonlarinda genelde reklam sorunu var. Bunu goz onunde bulundurarak farkli uygulamalari satin alabilir, test edebilir ve begenmedigin uygulamalarin odemesini iptal edebilirsin. Iyi forumlar.

15. klakson123 Ice Cream Sandwich Mar 8, 2016

klakson123, Mar 8, 2016 :
    Teşekkür ederim fakat doğru düzgün çalışan notifier bir program henüz bulamadım.

16. cemee Ice Cream Sandwich Mar 8, 2016

cemee, Mar 8, 2016 :
    Cyanogenmodda bildim bileli yoktur bu özellik. Zor birsey degil ama... ne bileyim... Tercih etmiyorlar belki de. Belki de uygulamalarin direkt olarak aosp den alinmasi ile ilgilidir

17. klakson123 Ice Cream Sandwich Mar 9, 2016

klakson123, Mar 9, 2016 :
    Mecbur Nova Launcher kurup eklentisini indirdim. Ayrıca Nova Prime indirimde olması mükemmel oldu. REKLAMSIZ hem de 0,60 TL kaçırılmaz olunca denedim. Gayet hızlı CM Launcher ve GO Launcher gibi değil beğendim...

cemee likes this.
  18. mcsememo KitKat Community Expert Mar 14, 2016

mcsememo, Mar 14, 2016 :
    Arkadaslar OxygenOS icin OnePlus Gallery uygulamasi yayinda. Uygulamayi buradan indirebilirsiniz. Iyi forumlar.

19. ilkeer06 Honeycomb Mar 16, 2016

ilkeer06, Mar 16, 2016 :
    caynogenmod için nerden indirebiliriz