2
✎ Genel Sohbet

1. ilkeer06 Honeycomb Jul 8, 2016

ilkeer06, Jul 8, 2016 :
    ben göremedim

mukoleyte likes this.
  2. mukoleyte Eclair Jul 9, 2016

Last edited: Jul 9, 2016

3. akulata Ice Cream Sandwich Jul 18, 2016

akulata, Jul 18, 2016 :
    İki sene süren oneplus maceramın sonuna gelmiş bulunmaktayım. Son olarak kullandığım Oneplus X'in güncelleme sorunları ve en sonunda telefonun denize düşmesi ile buralara veda etmiş oluyorum. Artık bir İphone 6s kullancısıyım. Bu iki sene zarfında forumda yardımları geçen özellikle @mcsememo @cemee @naklov ve ismi aklıma gelmeyen diğer tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Çok güzel bir forum ve eğlenceli zamanlardı. Herkese iyi günler.

4. mcsememo KitKat Community Expert Jul 18, 2016

mcsememo, Jul 18, 2016 :
    Yeni telefonunu gule gule kullanmani diliyorum. Ayrica forum uyelerimize yardimlarindan dolayi tesekkur ederim. Iyi forumlar.

5. mcsememo KitKat Community Expert Jul 18, 2016

mcsememo, Jul 18, 2016 :
    Bilgilendirme: Merhaba arkadaslar. Bildiginiz uzere turkce forumda bulunan kullanici rehberinde OnePlus urunleriyle ilgili yapilan teknik anlatimlar mevcuttur. Isteyen arkadaslar kullanici rehberi konusunda yayinlanmak uzere OnePlus 3 ile ilgili rom, custom rom, recovery, custom recovery kurulumu ve root yapilisi gibi konularda, resim ve video gibi gorsel icerige sahip yazili anlatimlar hazırlayabilirler. Bu konuda turkce foruma katkida bulunmayi isteyen kullanicilarimiz yazili anlatim yapmak istedikleri konuyu hazırlamadan once bilgi almak icin ozel mesaj gonderebilirler. Iyi forumlar.

6. cemee Ice Cream Sandwich Jul 19, 2016

cemee, Jul 19, 2016 :
    Gercekten güzel zamanlardi. Keske Oneplus her cikardigi telefonda One havasini yakalayabilseydi (3 fena degil gerci ama yazilimi bana göre degil, rom olayi problem) eger öyle olsaydi forum da canli kalirdi, satis sayilari da artardi ve bütün dostlar yine 5dk da bir sayfayi yenilerdi. Kismet degilmis. Ben hala One ile yoluma devam ediyorum. Sanirim bozulana kadar devam edecegim. Kendine iyi bak. Baska forumlarda görüsürüz diyecegim ama iphone ile pek isim olmaz :) Yeterince heyecanli degil benim icin :D

Pinar, Türkiye and Alptekin like this.
  7. mcsememo KitKat Community Expert Oct 15, 2016

mcsememo, Oct 15, 2016 :
    Merhaba arkadaslar. Regions kategorisinde gordugunuz uzere languages yani diller bazli siralamadan satis yapilan ulkeler bazli siralamaya gecilerek birkac dil ile birlikte turkce dili de kaldirildi. Gonul isterdi ki regions kategorisinde bizim dilimiz de olsun ama malesef bircok dil ile birlikte turkce dili de kaldirildi. Bundan sonra ne olacak? Dil tabanli forum duzenine gecildigi icin turkce kaynaklara daha kolay bir sekilde ulasabilecegiz ve kullanicilarimiz turkce dilinde ozgurce konu acabilecekler.

Ornegin OnePlus 3 ile ilgili turkce konulara ulasmak veya yeni bir konu acmak icin OnePlus forumlari ana sayfasindaki yani buradaki Products veya support basligi altinda bulunan OnePlus 3 basligina tiklayin.

Acilan sayfada asagidaki resimde oldugu gibi languages acilir menusune tikladiktan sonra acilan alt menuden language settings'e girin.
    Screenshot_20161015-231210_01.png

Acilan language settings penceresinde turkce dili secili degilse turkce dilini secin ve save&continue butonuna tiklayarak ayarlari kaydedin.
    Screenshot_20161015-225422_01.png

Asagidaki resimde oldugu gibi yine languages acilir menusune tiklayin ve turkce dilini secin.
    Screenshot_20161015-232341_01.png

Turkce dilini sectikten sonra asagidaki resimde goruldugu uzere turkce konular listelenecektir.
    Screenshot_20161015-232357_01.png

Turkce bolumunde bulunan butun konulari burada bulunan kategorilere tasidim. Yukaridaki anlatimi izleyerek asagidaki kategorilerde bulunan turkce konulara ulasabilirsiniz.
    IMG_20161015_225007.jpg

Bildiginiz uzere kullanicilarimizin ilgili konuya kolayca ulasabilmesi icin turkce bolumde ana sayfada belli basliklarin acilmasina izin vermistim. Artik burada yani products, support, community kategorilerinde benzer konular olmamak sartiyla, kullanicilarimizin bulmak istedikleri konuya kolayca ulasabilmeleri ve benzer soru-cevaplarin daginik olmamasi gibi maddeleri goz onunde bulundurarak yeni konu acabilirsiniz. Benzer konular eskiden oldugu gibi ana konuya tasinacaktir ve burada bulunan forum kurallari aynen gecerlidir. Ornegin OnePlus One ile ilgili soru sormak icin forum ana sayfasinda bulunan support basligi altindaki OnePlus One general support linkine tiklayin.
    Screenshot_20161015-235117_01.png

Acilan sayfada en altta bulunan new thread linkine tiklayin.
    Screenshot_20161015-235154_01.png

Acilan sayfada thread title kutusuna konu ismini sonraki buyuk kutuya da mesaj içerigini yazin.
    Screenshot_20161015-235433_01.png

En alttaki language acilir menusune tiklayarak mesajinizi yazdiginiz dili secin.
    Screenshot_20161015-235242_01.png
    Screenshot_20161015-235253_01.png
    Screenshot_20161015-235258_01.png

Yeni acacaginiz konuya anket eklemek icin post a poll basligi seceneklerini kullanabilirsiniz.
    Screenshot_20161016-000039_01.png

Eklemek istediginiz resmi upload a file linkine tiklayarak ekleyebilirsiniz. Son olarak acacaginiz konuyu kontrol ederek sayfanin altinda bulunan create thread linkine tiklayin.
    Screenshot_20161015-235645_01.png

Yeni konu acarken yanlislik yapmaktan lutfen cekinmeyin. Her zamanki gibi herhangi bir sorunda veya yardima ihtiyaciniz oldugunda elimden geldigince yardimci olmaya calisacagim. Butun kilitli konular icerik eklemeniz icin acilmistir. Turkce kaynaklar hepimizin yardimiyla cogalabilir. Kisisel sebeplerden dolayi foruma ara sira girebilecegim. Herkese iyi pazarlar, iyi forumlar.

8. G_Osman_Goze__dhhM Cupcake Nov 4, 2016

G_Osman_Goze__dhhM, Nov 4, 2016 :
    Arkadaşlar ekran kırıldı a3003 ne diyorsunuz oneplus bi güzellik yaparmi. Telefon resmi sayfadan alınma ama ekran da bulamadim

9. Adem Ice Cream Sandwich Nov 8, 2016

Adem, Nov 8, 2016 :
    Hocam bu sayfadan https://oneplus.net/support fiyat alabilirsin , gümrük işlerinde Türkiye tarafında pasaport kayıtlıysa sorun çıkmaz.

10. webpagina Ice Cream Sandwich Nov 29, 2016

Adem likes this.
  11. Regionella Froyo Dec 26, 2016

Regionella, Dec 26, 2016 :
    Evet arkadaşlar çok karışıkmış buralar, Ayrı Türkçe olmaması kötü olmuş.

12. tolga61 Froyo Jan 12, 2017

tolga61, Jan 12, 2017 :
    Merhaba arkadaşlar,
    Oneplus one kullanıcısıyım. Color os yüklü. Cihazda recovery mod açılmıyor. Cihazı fastboot modunda bağlayınca da aygıt pcde gözükmüyor. Hatalı gözüküyor. Pc bağlantısı kurulamadığı için twrp flashlayamıyorum. Bunu nasıl düzeltebiliriz? Ya da pc bile görmezken fabrika reseti atabilir miyiz? Not: Telefon açılıyor. Sadece recovery yok. Başka rom yükleyemiyorum. Kaldı öyle.. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

13. bilgeadam Cupcake Jan 18, 2017

bilgeadam, Jan 18, 2017 :
    Merhaba

Türkiye'de ikamet ediyorum. Bir arkadaşım Almanya'da ikamet etmekte ve önümüzdeki ay Türkiye'ye gelecek. Onun adresine OnePlus 3T sipariş etmek istiyorum. O da gelip bana teslim edecek.

Burada aklıma takılan konu, eğer ileride arıza durumu ile vs karşılaşırsam ne yapmam gerekecek? Türkiye'de teknik servisi olduğunu zannetmiyorum. Yurtdışına mı kargolamam gerekecek? Eğer öyleyse nereye? Ne kadar sürede geri döner ve böyle bir durumda gümrükte vs sorun yaşar mıyım?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

14. Regionella Froyo Jan 18, 2017

Regionella, Jan 18, 2017 :
    Yurtdışında yaşıyor olsaydın kargolamanda ve geri almanda sıkıntı olmazdı ama türkiye'ye tamir sonrası telefonu geri gönderirlerse gümrükte takılır kesin. yine senin giriş çıkış yaparak alman gerekir arkadaşından.

malesef vatandaşın anasına tecavüz edici bir ülkede yaşıyoruz.

15. G_ege_realty_eNMA Cupcake Jan 23, 2017

G_ege_realty_eNMA, Jan 23, 2017 :
    Öncelikle merhaba iyi forumlar,
    Benim telefon 2 aylık aldıgımdan beri telefon ile konuşurken karşı taraf kendi sesini duyuyor yani karşı taraf yankı duyuyor böyle sorun yaşayan oldu mu merak ettim

16. Miscer Cupcake Feb 16, 2017