2
[FORUM CAFFE] - Općenita rasprava uz kavicu ili pivo

1. matija646 Jelly Bean Jun 15, 2016

matija646, Jun 15, 2016 :
    Tako je i meni
    Navikao sam nekako da mi baterija dobro traje
    Ali u zadnje vrijeme sve manje se obazirem na sot, bitnije mi je da me mob izgura preko dana, a u tome bi i trojka jako dobro konkurirala
    S obzirom da ima brzo punjenje je lakše ga pripunit ako treba, ali da bi bilo bolje da je veća baterija to sigurno
    Kao osoba koja preferira neki Dark ui teme, baš me zanima kako bi baterija izdržala sa tamnim modom os-a na trici, valjda će netko napravit takav test :)

2. acasurovi Gingerbread Jun 16, 2016

acasurovi, Jun 16, 2016 :
    OK momci (i devojke), ja sam naručio :)
    Vreme da OPO ide u zasluženu penziju.
    Od stvari koje mi se ne sviđaju kod 3-ke je definitivno baterija - iskreno se nadam da ćemo se svi pozitivno iznenaditi autonomijom...
    Drugo, Dash Charge. Umesto da koriste QC koji podržava najveći broj proizvođača telefona, ali i periferija, oni uzimaju OPPO VOOC Charge, i još se hvale da neće moći da se kupe punjači/kablovi nigde drugde nego kod njih? Dakle, DC periferije samo na OP sajtu. Uradili su bukvalno isto ono što je uradio i Apple - plus, punjači su im prilično skupi. Ja sam uzeo jedan Car Charge (preslikani OPPO), i baš jedva čekam da mi stigne sve da istestiram brzine punjenja.
    Kažu isto da samo njihov kabl postiže max performanse?! Deluje mi da će niske zarade po telefonu da vade kroz zaradu na periferijama - što zaslužuje osudu :)

Pored ovoga navedenog - deluje mi da će 3jka biti sasvim dobar telefon za te pare - iskreno, navikao sam se na OPO i generalno cena/kvalitet/performanse mi odgovaraju.

Stari OPO? Clean Wipe, Unified Remote, Logitech Harmony i Yatse daljinski za Kodi-ja, biće izvesno najbolji daljinski na svetu :)

3. matija646 Jelly Bean Jun 16, 2016

matija646, Jun 16, 2016 :
    onda obavezno jedan review i info kakva je baterija nakon tjedan dana korištenja da vidimo kako će raspolagat sa tim, ako je moguće sa i bez dark moda (da vidimo koliko i dal ima razlike u sot između njih) :D
    i slažem se sa tobom, za te novce ne možeš dobit bolje, baterija je mogla bit malo veća, ali s obzirom na cijenu i da je kao 1+1 u veličini, vjerujem da bi baterija trebala biti slična kao na njemu po trajnosti
    tko zna kako bude situacija sa custom romovima i baterijom na njima, no vidit ćemo uskoro
    ja bi isto zamijenio svoju jedinicu (jer bi htio mob sa ois-om na kameri i senzorom za prst), ali pričekat ću malo sa odlukom da vidim kako će bit situacija sa baterijom i custom romovima na xda stranicama :)

4. madcowvu Cupcake Jun 16, 2016

madcowvu, Jun 16, 2016 :
    Pozdrav ljudi. Evo vec otkad je izasao One+ One dvoumim se da kupim uredjaj. Ali nista jos uvijek. I sad gledam One+3, svidja mi se, kao i prva dva uredjaja i postoji mogucnost da ga narucim. E sad, zanima me kakva je procedura oko "uvoza", placa li se PDV ili ga se isporucuje s podrucja EU pa nema dodatnih troskova?

5. matija646 Jelly Bean Jun 17, 2016

matija646, Jun 17, 2016 :
    nema nikakvih dodatnih davanja kod dostave, što platiš prilikom kupnje to je to
    nema carine, nema ničega posebnog, jer se uerđaji za eu šalju iz skladišta iz UK, osim ako nešto nisu u međuvremenu promijenili
    od kad je hrvatska isto podržana za kupnju uređaja, prilikom narudžbe upišeš svoju adresu i onda samo čekaj da ti ga dostave, isto kao i kod svake druge kupnje putem neta

6. Franjo Jelly Bean Jun 19, 2016

Franjo, Jun 19, 2016 :
    Znao sam da su prve recenzije preblage i da nije bas sve tako krasno. Vec problemi sa memorijom. Sta im znaci sad tih 6Gb rama na OP3 kad se sve ne koriste nego moras sam prckat da oslobodiš svu memoriju. Mogli su tako ubacit i 8Gb. Kad se oslobodi memorija i Op3 radi punom parom, vjerojatno trajanje baterije sat i pol:tearsofjoy:

7. matija646 Jelly Bean Jun 19, 2016

matija646, Jun 19, 2016 :
    to se slažem, malo je bezveze stavit toliko rama i onda to ograničiti
    ali vidio sam tu na forumu da je netko dao feedback za bateriju nakon fixa za ram, i rekao je da nije osjetio da je baterija dobila neki udarac ili da slabije radi
    no vidit ćemo kakva će bit baterija kad više ljudi da svoje mišljenje i rezultate, no za sad koliko vidim na xda forumima ljudi su zadovoljni sa baterijom kako im traje

8. zeljko Gingerbread Jun 24, 2016

zeljko, Jun 24, 2016 :
    Pozdrav svima! Postao sam svježi vlasnik OP3 (od ponedjeljka) pa bih se malo ubacio u razgovor.

RAM je tu navodno zbog procesiranja fotografija. Uvijek ima prazan komad za operacije koje zahtjevaju više slika (HDR, burst).

Inače telefon je super, osim što baterija kratko traje, a fingerprint sensor se bezveze aktivira u džepu i grije telefon.

Što se cijene punjača tiče, čini mi se da je najisplativije uzeti neku USB Type C s 3A, to bi isto trebalo biti prilično brzo. Cijena za auto je oko 8-9 USD.

9. acasurovi Gingerbread Jun 24, 2016

acasurovi, Jun 24, 2016 :
    Pozdrav @zeljko !
    Čestitam i evo odmah pitanja :) (barem dok meni ne stigne telefon za koji dan!)

Kako to misliš baterija kratko traje?
    Kako koristiš telefon i šta je kratko za tebe :)

Fingerprint sensor - pretpostavljam da je najjednostavnije da telefon u džepu držiš tako da je ekran okrenut ka spolja, ne ka butini. Baš čudno da ne postoji način da se ovo izbegne...

Ako imaš pri ruci neke druge punjače pored ovog zvaničnog - postuj brzinu punjenja (amperažu) ako nije problem - preporučujem Ampere aplikaciju za to.
    Kako to misliš cena za auto 8-9$? Ovaj njihov košta 30tak koliko se sećam...

Mene zanima kako se ponaša Dash punjač (i obični i za auto) sa drugim telefonima - da li je safe koristiti ga...

Pozdrav,
    Aca

10. zeljko Gingerbread Jun 24, 2016

zeljko, Jun 24, 2016 :
    Baterija mi danas nakon brisanja fingerprinta izgleda puno bolje. Trenutno mi kaže da imam još 12 sati, a napunio sam ga prije 6 sati (doduše, samo 40ak minuta SOT i još 40ak minuta streamanja). Prošlih dana sam punio 2,5x dnevno. Dobijem par sati SOT, ali u "leru" ode. Sigurno je zbog senzora. Sad mi se čini OK.

Ako sam već platio telefon 3K kuna, očekijem da ga mogu u bilo kojem položaju držati u džepu, inače bih možda kupio S6 za manje novaca. Umjesto okretanja ekrana prema van dovoljno je npr. da OP3 stavim u džep senzorom prema dolje; kad je uglavljen onda se ne pali.

Probat ću ga noćas staviti na Blitzwolfa, on daje 2,4A. Javim kako je ispalo.

Blitzwolfovi USB C auto punjači (ne DASH!) mogu OPT puniti s 3A. Pretpostavljam da isto vrijedi i za OP3. To mi se čini kao puno bolja investicija od originalnog.

DASH se ne usudim spojiti u neki drugi telefon, ima ljudi na YouTubeu koji žive od takvih stvari :)

Last edited: Jun 24, 2016

11. matija646 Jelly Bean Jun 24, 2016

matija646, Jun 24, 2016 :
    Molim vas da temu i raspravu vezanu za 1+3 prebacite u temu koja je napravljena za taj mob, čisto kako bi spriječili pisanje u nekoliko tema o jednoj stvari, i kako bi danas sutra se lakše našle informacije za određene teme tu na forumu :)

zeljko and Franjo like this.
  12. Naaddaa Eclair Oct 18, 2016

Naaddaa, Oct 18, 2016 :
    Molim pomoč!
    Baš sam razočarana,
    npr.
    jutros u 6:30 imala sam bateriju 100% sada nakon 4 sata imam 40%.
    Vrlo brzo će biti na 0%!

Što je tro s njegovom baterijom!
    Probala sam svašta i sve poisključivati, nema baš neke sreće ni pomaka!
    Odmah po nabavi prije godinu dana sam bila nezadovoljna zbog zelenih spot točaka na ekranu, OP2 služba za korisnike je beskrajno spora i dosadna,od reklamacije sam odustala jer neiisam bila spremna na neočekivane troškove i jer nisam mogla ostati bez uređaja, mobitela
    ... a sada već duže patimn s baterijom!
    Kablić za punjenje, čas radi čas ne radi!
    Nije mi neko baš iskustvo ovaj mobitel!
    Što uopće da radim?

13. Naaddaa Eclair Oct 19, 2016

Naaddaa, Oct 19, 2016 :
    Morati ću malo po svim temama izvjestiti o svome oduševljenju uređajem! Loše, loše!

14. Franjo Jelly Bean Oct 19, 2016

Franjo, Oct 19, 2016 :
    Garancija još vrijedi pa bi bilo dobro to iskoristiti i tražiti reklamaciju.

15. Franjo Jelly Bean Nov 1, 2016

Franjo, Nov 1, 2016 :
    Da li je netko skuzio da smo u off topic dijelu foruma?! Odkada nema pozivnica i ovaj nas mali dio foruma je utihnuo. RIP.

jartukovic likes this.
  16. Franjo Jelly Bean Dec 5, 2016

Franjo, Dec 5, 2016 :
    Ajd da dignemo malo ovu off topic temu iz mrtvih. OP3T kupljen i trenutno na putu iz Poljske. Ima li jos netko da se ponovio...ili planira?!

jartukovic likes this.
  17. jartukovic Ice Cream Sandwich Community Expert Dec 11, 2016

jartukovic, Dec 11, 2016 :
    Ajde javi dojmove, ja cu predpostavljam do proljeća u nabavu novog telefona jer će moj OPO tada napuniti 3 god. Žena vozi OPT već godinu dana i jako je zadovoljna.

18. Franjo Jelly Bean Dec 26, 2016

Franjo, Dec 26, 2016 :
    Nakon OPOa ovo je stvarno zvijerka! Bio je kod mene dan, dva i odletio za poklon.

Astraion likes this.