16
[Επίσημο] Αγορά - Κόστος - Παραγγελία Και Αποστολή OnePlus 3/3T Στην Ελλάδα

1. spyros_kast Eclair Jan 19, 2017

spyros_kast, Jan 19, 2017 :
    Καλησπέρα ρε παιδιά! Δεν ήξερα ότι υπάρχει ελληνικό θέμα τόσες μέρες! Έχω την συσκευή 10 μέρες μόλις. Όλα τέλεια αλλά..... η μπροστινή κάμερα είναι απογοήτευση. Όταν βρίσκεσαι σε ανοιχτό τοπίο τύπου βουνά λαγκάδια κτλ το τοπίο πίσω είναι εντελώς θολό. Το έχετε αντιμετωπίσει ή εντοπίσει και εσείς αυτό? Επίσης έχω μιλήσει πολλές φορές με oneplus για το θέμα και μία μου λένε ότι είναι θέμα software και μπορεί να φτιαχτεί με επόμενο update αλλά υπήρχε και email από τεχνικό της oneplus ότι έτσι ειναι φτιαγμένη η κάμερα και δεν αλλάζει. Τι να πω έχω μπερδευτεί. Καμία ιδέα για όλα αυτά?

2. marine79 Cupcake Jan 21, 2017

3. KostasV Ice Cream Sandwich Jan 21, 2017

KostasV, Jan 21, 2017 :
    Γεια σου και σένα.
    Δεν ενδιαφέρομαι αυτή τη στιγμή για καινούργιο κινητό αλλά για την απορία και μόνο, με τι θα το αντικαταστήσεις;

4. marine79 Cupcake Jan 21, 2017

marine79, Jan 21, 2017 :
    το πουλησα μολις σε 10 λεπτα και ειμαι ετοιμος για iphone 7 plus η το sumsung s7 edge το op3t με απογοητευσε σε πολλα σημεια.....

KostasV likes this.
  5. spyros_kast Eclair Jan 21, 2017

spyros_kast, Jan 21, 2017 :
    Αν θες στείλε μου σε pm πόσα περίπου έπιασε. Σκέφτομαι και γω την αντικατάσταση. Ευχαριστώ.

6. marine79 Cupcake Jan 22, 2017

7. KostasV Ice Cream Sandwich Jan 22, 2017

KostasV, Jan 22, 2017 :
    Γιατί τα πουλάτε βρε παιδιά; Τι σας έκανε να το δώσετε για να πάτε σε άλλο κινητό;

8. spyros_kast Eclair Jan 22, 2017

spyros_kast, Jan 22, 2017 :
    Εγώ προσωπικά ακόμα το σκέφτομαι. Παρόλο που είναι σε όλα του πολύ καλό οι κάμερες θα μπορούσαν να είναι καλύτερες. Ειδικά η μπροστά. Ο ανταγωνισμός είναι πιο μπροστά σε αυτό θέμα.

9. marine79 Cupcake Jan 23, 2017

marine79, Jan 23, 2017 :
    είναι ένα πολύ γρήγορο κινητό δεν λεω ΑΛΛΑ η καμερα μετρια για τα χρηματα του, ο launcher του θα μπορουσε να κανει ποιο πολλα πραγματα και οχι να ψαχνω στις ενημερωσεις στο πανω μερος που ειναι η κληση μου σε μια κληση που εχω πολυ μπερδεμα που πιστευω σε οοοολους εχει τυχει, η μπαταρια κραταει 1,5 μερα απαραδεκτο, επισης με αλλα 130 ευρα περνεις μια ποιο αξιοπιστη εταιρια κινητων που οτι και να σου παθει θα εχεις την εγγυηση και θα βγαλεις μια ακρη για αντικατασταση οπως και μια ασφαλεια ρε αδερφε 30 ευρα για 1 χρονο ενω εδω που θα το στειλεις, σερβις, την ταλαιπωρία και τον χρονο , γιατι μιλαμε για πολλα ευρα ετσι...... και γιατι να πρεπει να ψαχνω ποτε θα κατεβει καποια αναβάθμιση oxygen για τα τοσα λαθη και διαρροές που υπαρχουν παντα στο κινητο , και ισως καποια ξεχναω, αυτα τα ολιγα καλες αγορες.

10. Mike7pap Gingerbread Jan 23, 2017

Mike7pap, Jan 23, 2017 :
    Όταν λες ότι σε αυτά τα λεφτά έχουν καλύτερη κάμερα τι εννοείς;;; 'Οτι το νέο A5 της Samsung πχ έχει καλύτερη κάμερα;;; Φοράει ότι καλύτερο hardware υπάρχει και σένσορα κάμερας επιπέδου s6 edge (sony imx 240 το s6 edge, imx 298 το 3T) που είναι εξαιρετική. Επίσης είναι ότι πιο κοντά σε stock android που δεν έχει ποτέ unread count πάνω στα εικονίδια... Γι΄αυτό αγοράζεις nova launcher prime και κάνεις τα πάντα. Η τιμή, για το hardware και την ποιότητα κατασκευής, ταχύτητα φόρτισης και διάρκεια μπαταρίας (Sot 7-8 ώρες πάντα σε διάστημα 25-30 ωρών), είναι εξαιρετική στα 439... Το θέμα του service το γνωρίζεις πριν το αγοράσεις και είναι γνωστό ότι έχει λίγο τρέξιμο σε κάποιες περιπτώσεις. Τέλος πάντων δεκτή η άποψη όλων αλλά άκυρο υπερβολικό κράξιμο το θεωρώ λάθος... Με τα λεγόμενα σου φαίνεται ότι έκανες αγορά χωρίς να έχεις ψάξει ή να ξέρεις βασικά χαρακτηριστικά του τηλεφώνου όπως αυτό με τις κλήσεις για παράδειγμα. Σίγουρα oneplus 3T αντί για Pixel XL ...Τα μισά χρήματα ίδια και καλύτερα Specs με το καλύτερο Android κινητό...η κάμερα δεν είναι πολύ μακρυά πίσω με βάση αρκετά τεστ που είδα στο διαδίκτυο και το Pixel έχει την καλύτερη...Οι αναβαθμίσεις για την ώρα είναι πολύ καλές και πήραμε και Nougat νωρίτερα από όλες τις άλλες μεγάλες εταιρείες!Εντέλει υπάρχουν και ικανοποιημένοι αγοραστές, όπως εγώ!

Yannis Neris likes this.
  11. spyros_kast Eclair Jan 23, 2017

spyros_kast, Jan 23, 2017 :
    Μιλάς για την μπροστινή κάμερα? Για μένα μόνο αυτό είναι απογοητευτικο. Και δεν ξέρω αν μπορεί να βελτιωθεί με update. Γτ σαν hardware όντως φαίνεται πολύ δυνατό αλλά στην πράξη δεν βγάζει καλές φωτογραφίες. Πχ s7 edge στο συγκεκριμένο κομμάτι είναι πολύ ανώτερη η ποιότητα.

12. Mike7pap Gingerbread Jan 24, 2017

Mike7pap, Jan 24, 2017 :
    φακό samsung έχει και μπροστά ...εγώ αναφέρθηκα στην κύρια κάμερα πριν... σε όσες περιπτώσεις ήθελα να βγάλω selfie πάντως με την μπροστά κάμερα βγάζει μια χαρά, πολύ καλές φωτογραφίες...τώρα αν θες να βγάλεις τοπίο και να είσαι και εσύ μέσα γύρνα τούμπα το κινητό και πάτησε ένα από τα κουμπιά της έντασης ήχου για να βγάλεις φωτογραφία με την κύρια κάμερα και να είναι άριστη..η άλλη είναι για selfies μη τα παραλέμε ....δεν είναι κινητό 700-800-900 ευρώ και υστερεί λίγο μόνο στην κάμερα αλλά όχι στον βαθμό που υποστηρίζετε μερικοί από εσάς. Γκρίνια χωρίς λόγο διακρίνω γι'αυτό και απάντησα, αλλιώς δεν με αφορά, εγώ είμαι ικανοποιημένος.

spyros_kast likes this.
  13. kwstasarva Cupcake Jan 31, 2017

kwstasarva, Jan 31, 2017 :
    Καλησπέρα παιδιά.

Δίνω το OnePlus 3t μου.
    Είναι το 128άρι σε χρώμα μαύρο. Το παρέλαβα στις 25 Δεκεμβρίου του 2016.
    Το κινητό είναι ολοκαίνουργιο. Έχω όλα του τα παρελκόμενα εννοείται και έχει αγγλικό φορτιστή.
    Μαζί δίνω και την Sandstone θήκη.

Το πουλάω γιατί δε το χρησιμοποιώ αρκετά.
    Βρίσκομαι στη Μάλτα οπότε εάν θέλετε να επικοινωνήσετε μαζί μου μπορείτε μέσω whatsapp ή pm..

Θα είμαι Ελλάδα από τις 9 μέχρι και τις 13 Φεβρουαρίου.

Ευχαριστώ,
    Κωνσταντίνος.

14. lefteris82 Donut Feb 4, 2017

lefteris82, Feb 4, 2017 :
    Καλησπέρα στην παρέα. Παραγγειλα χθες το πρωί το 3Τ 64gb. Dispatch 6 Φεβρουαρίου, και παράδοση 13 Φεβρουαρίου. Θα λάβω tracking number ;;;; η μέρα παράδοσης είναι όντως στις 13 ή παίζει να αργήσει;;;

15. gaster KitKat Moderator Feb 7, 2017

gaster, Feb 7, 2017 :
    Καλησπερα Κωστα. Στειλε μου αν θελεις σε προσωπικο μηνυμα στο φεισμπουκ στην σελιδα αυτην www.facebook.com/oneplusgr με πληροφοριες της αγγελιας μηπως στο σπρωξω αμεσα

Καλησπερα Λευτερη. Μιλησε με το Live chat support της OnePlus εδώ https://oneplus.net/gr/support κατω κατω στην σελιδα και ρωτησε τους. Αφου εγινε dispatched, θα σου δωσουν το Tracking number :)

16. G_takis_k_WfYg Cupcake Feb 8, 2017

G_takis_k_WfYg, Feb 8, 2017 :
    Ακόμα μια παραγγελία από Ελλάδα μεγαλώνει η παρέα. Παραγγελία 6/2 παράδοση 14 Φεβρουαρίου λέει.. Ειμαι ερωτευμένος είμαι με αυτό το κινητό :) . Τι είναι το PriorityESU που μου ήρθε στο mail (διάλεξα στάνταρ) στην μέθοδο αποστολής και ποιας μορφής είναι το τρακιν, είναι το κλασικό π.χ HD10101010GR? Ερχεται με αεροπλάνο η οδικός? Έχουμε κλειστά τελωνεία από αγρότες. :mad::mad:

Last edited: Feb 8, 2017

gaster likes this.
  17. dorikins2k Cupcake Feb 8, 2017

dorikins2k, Feb 8, 2017 :
    Μπες στο live chat και ζητα το tracking number σου

G_takis_k_WfYg likes this.
  18. gaster KitKat Moderator Feb 8, 2017

gaster, Feb 8, 2017 :
    Το tracking number ειναι απλα 10 αριθμοι. Οπως ειχα πει πιο πανω στον φιλο και οπως σου λεει και ο φιλος πιο κατω, μιλα με το Live chat της OnePlus και θα σου δωσουν το Tracking Number. Καλοριζικο παρεπιπτοντως

G_takis_k_WfYg likes this.
  19. G_takis_k_WfYg Cupcake Feb 8, 2017

G_takis_k_WfYg, Feb 8, 2017 :
    Ευχαριστώ, το πήρα από το Live, είναι Γερμανία έρχεται με ups

gaster likes this.
  20. lefteris82 Donut Feb 9, 2017

lefteris82, Feb 9, 2017 :
    thanks παιδιά. Πήρα tracking number την επομενη μερα της παραγγελίας μέσω του live chat. Πολυ εξυπηρετικοί.
    Έφυγε 6/2/17 απο Πολωνία με στάση σε Γερμανία και Ιταλία. Παραλαμβάνω Τρίτη 14/2/17 συμφωνα με την UPS.

gaster likes this.