16
[Επίσημο] Αγορά - Κόστος - Παραγγελία Και Αποστολή OnePlus 3/3T Στην Ελλάδα

1. gaster KitKat Moderator Jun 14, 2016

gaster, Jun 14, 2016 :
    Σήμερα λοιπόν στις 14 Ιουνίου, αυτό που περιμέναμε όλοι έφτασε. Η παρουσίαση του OnePlus 3 είναι γεγονός καθώς και η παρουσία του στην αγορά για να το αποκτήσει ο καθένας. Η διαδικασία αγοράς είναι η παραδοσιακή η οποία πραγματοποιείτα από τον λογαριασμό μας στο κατάλληλο κατάστημα της χώρας μας στην ιστοσελίδα της OnePlus με την Ελληνική σημαία.

Έπειτα χρειάζεστε απλά εναν Paypal λογαριασμό ώστε να ολοκληρώσετε την πληρωμή της παραγγελίας σας. Η αποστολή της συσκευής γίνεται με τις κλασικές μεθόδους Standard και Priorty όπου η πρώτη παρέχεται δωρεάν και η αναμονή κυμένεται μεταξύ 5-8 ημέρες ενώ η δεύτερη με έξτρα κόστος εξόδων αποστολής και η αναμονή κυμένεται στις 1-3 ημέρες.

Παρακάτω ακολυθεί το επίσημο βίντεο της OnePlus για το OnePlus 3 με μια μικρή ξενάγηση:

Το κόστος της συκευής είναι στα 399€. Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε εδώ https://oneplus.net/gr/3

Τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής θα τα βρείτε εδώ https://oneplus.net/gr/3/specs

Καλές αγορές. Προσωπικά την λάτρεψα την συσκευή από κάθε άποψη. Και από την στιγμή που υπάρχει το Dash Charge δεν με απασχολεί το γεγονός των 3000mhA μπαταρίας

Επίσης, το OnePlus 3T κυκλοφόρησε πλέον επίσημα όπως κάποιοι από εμάς θα είδαμε σήμερα στο stream της OnePlus σχετικά με αυτό στην Facebook σελίδα της και θα είναι διαθέσιμο για αγορά στην χώρα μας, από τις 28 Νοεμβρίου.

Η τιμή της έκδοσης 64GB χρώματος Gun/Metal θα είναι στα 439€ και για την έκδοση των 128GB ίδιου χρώματος στα 479 ευρώ. Η έκδοση Soft Gold Θα κυκλοφορήσει τέλη Δεκεμβρίου του '16 και σε έκδοση μόνο 64GB. Περισσότερες πληροφορίες για την συσκευή εδώ https://oneplus.net/gr/3t/overview

Η διαδικασία αγοράς είναι η ίδια με αυτήν όλων των OnePlus προϊόντων και συσκευών. Για οποιαδήποτε ερώτηση νιώστε άνετοι να την γράψετε.

Last edited: May 16, 2017

2. KostasV Ice Cream Sandwich Jun 14, 2016

KostasV, Jun 14, 2016 :
    Θεωρώ πως η ζωή της μπαταρίας θα είναι παρόμοια με αυτήν του OnePlus 2 και ίσως και καλύτερη, παρόλο που είναι μικρότερη σε χωρητικότητα. Και αυτό γιατί το σύνολο του hardware, απ' ότι φαίνεται, είναι λιγότερο ενεργοβόρο.

Άρα...

Με την πρώτη ευκαιρία είμαστε για έξοδα πάλι... :p

derveni and gaster like this.
  3. gaster KitKat Moderator Jun 14, 2016

gaster, Jun 14, 2016 :
    Η αυτονομια του ειναι καλυτερη απο το 2. Στο λεω 100% κατι ξερω κι εγω :p Επισης λογο Amoled θελεις δεν θελεις εχεις καλυτερη αυτονομια. Μπραβο τους. Αψογη δουλεια

jeisblack and KostasV like this.
  4. George M. Cupcake Jun 14, 2016

George M., Jun 14, 2016 :
    Με την σειρά μου θα ήθελα να κάνω και εγώ μερικές ερωτήσεις αν ξέρει κάποιος να απαντήσει. Το τηλέφωνο μετά την παραγγελία από ποια χώρα αποστέλλεται; Επίσης, υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα τελωνεία εδώ στην Ελλάδα που θα κρατήσουν το κινητό και θα πρέπει να πληρώσεις παραπάνω λεφτά ή όχι; Τέλος, υπάρχει αντιπροσωπεία εδώ στην Ελλάδα και προσφέρεται εγγύηση για την συσκευή; Είμαι γενικά πολύ ενθουσιασμένος για το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά θέλω πρώτα να λύσω αυτά τα θέματα πριν μπω σε διαδικασία αγοράς.

derveni likes this.
  5. derveni Gingerbread Jun 15, 2016

derveni, Jun 15, 2016 :
    @George M. Πιθανόν από Αγγλία μέσω DHL δεν έχει τελωνείο είναι χώρα της Ε.Ε. τώρα για services εντός Ελλάδας δεν υπάρχει, έχεις εγγύηση για 2 χρόνια πιθανών, και το στέλνεις πίσω για επισκευή η αντικατάσταση.

KostasV likes this.
  6. KostasV Ice Cream Sandwich Jun 15, 2016

KostasV, Jun 15, 2016 :
    Μία συμπλήρωση μόνο να κάνω. Από όπου και να το στείλουν το κινητό δεν υπάρχει τελωνείο, εάν γίνει η παραγγελία από το Ελληνικό site. Εμένα το OP2 ξεκίνησε από Κίνα και πάλι τελωνείο δεν υπήρχε. Τα καλύπτει η εταιρεία αυτά.

7. gaster KitKat Moderator Jun 15, 2016

gaster, Jun 15, 2016 :
    Δεν χρειαζεται να ανησυχεις για τελωνειακο κοστος. Εφοσον κανεις την παραγγελια απο το Ελληνικο καταστημα/Web Site η συσκευη ειτε θα ξεκινησει απο Αγγλία απο τις αποθηκες τους οποτε η μετακινηση της θα γινει μεσω Ευρωπης και δεν θα υπαρχει εξτρα κοστος, ειτε το στελνουν απο Κινα στην Αγγλια η Γερμανια οπου εκει ξανα πακεταρεται και στελνεται εκ νεου ξανα απο Ευρωπαικη χωρα σε αλλη Ευρωπαικη που και παλι δεν θα εχεις προβλημα.

Επισημος αντιπροσωπος δεν υπαρχει ακομα για service αλλα εχεις κανονικα 2 χρονια εγγυηση και το κοστος αποστολης για να το στειλεις σε αυτους το πληρωνουν εκεινοι αφου αποδεχτουν οτι οντως η συσκευη εχει καποιο θεμα για το οποιο δεν εισαι υπευθυνος εσυ

8. George M. Cupcake Jun 15, 2016

George M., Jun 15, 2016 :
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες!!

KostasV and gaster like this.
  9. gaster KitKat Moderator Jun 15, 2016

gaster, Jun 15, 2016 :
    @KostasV @derveni @George M. Θα εκπλαγειτε με το νεο OxygenOS στο OnePlus 3. Η ταχυτητα του και η ανταποκριση του ειναι ιδια ακριβως με Cyanogen.

Εγινε εκπληκτικη δουλεια και επειδη το OnePlus 3 δεν εχει υποστει καποιο underclocking tuning οπως στο 2 λογο του SD 810 για αποφυγη υπερθερμανσης, η συσκευη κανει παπαδες. Ειναι εκπληκτικα γρηγορη.

Σας το λεω απο πρωτο χερι ;)

Jole7, KostasV and derveni like this.
  10. tsoureki Cupcake Jun 15, 2016

tsoureki, Jun 15, 2016 :
    Ετοιμάζομαι για αγορά χωρις δεύτερη σκέψη. Είναι εξωπραγματικό κινητό σε εξωπραγματική τιμή. Απλά ήθελα να ρωτήσω αν η έκδοση με τα 399 ευρώ που έχει το ελληνικό site είναι αυτή με τα 6gb ram. Ευχαριστώ.

gaster likes this.
  11. KostasV Ice Cream Sandwich Jun 15, 2016

KostasV, Jun 15, 2016 :
    Εντάξει.. μπρίζωσέ μας κι άλλο... μπορείς να μας τρελάνεις... :p

Κάτσε να βρεθεί το μπάτζετ και ξέρω εγώ τι θα το κάνω... ;)

Jole7 and gaster like this.
  12. KostasV Ice Cream Sandwich Jun 15, 2016

KostasV, Jun 15, 2016 :
    Δεν υπάρχει άλλη έκδοση. Μία είναι μόνο σε δύο χρώματα και έχει 6gb ram. Βέβαια προς το παρόν είναι διαθέσιμο μόνο graphite. Καλές αγορές... ;)

gaster and tsoureki like this.
  13. gaster KitKat Moderator Jun 15, 2016

gaster, Jun 15, 2016 :
    Οπως ειπε ο φιλος ειναι 1 εκδοση μονο με 6GB RAM, 64GB χωρο αποθηκευσης και 2 χρωματα.

Ειναι κανεις Θεσσαλονικη απο εσας παιδια;

KostasV likes this.
  14. tsoureki Cupcake Jun 15, 2016

tsoureki, Jun 15, 2016 :
    Εγώ μένω Θεσσαλονίκη

gaster likes this.
  15. KostasV Ice Cream Sandwich Jun 15, 2016

KostasV, Jun 15, 2016 :
    Προς το παρόν Αττική..

gaster likes this.
  16. gaster KitKat Moderator Jun 15, 2016

gaster, Jun 15, 2016 :
    Οκ. Αν θελεις να μαθεις περισσοτερα μπορουμε να κανονισουμε ενα meeting αλλα καλο θα ηταν να μαζευτουν κι αλλοι που θα μπορουσαν παιδια

KostasV likes this.
  17. jeisblack Honeycomb Jun 15, 2016

gaster likes this.
  18. gaster KitKat Moderator Jun 15, 2016

gaster, Jun 15, 2016 :
    Καλοριζικο φιλε. Ειναι αψογη η συσκευη. Θα παθεις μπλακ αουτ. Στο λεω απο πρωτο χερι και εσενα :)

jeisblack likes this.
  19. KostasV Ice Cream Sandwich Jun 15, 2016

KostasV, Jun 15, 2016 :
    Meeting ε; Χμμ...
    Θεσσαλονίκη ε; Χμμ...
    Για πότε λέτε μήπως και είμαι προς τα πάνω;

gaster likes this.
  20. derveni Gingerbread Jun 15, 2016

derveni, Jun 15, 2016 :
    @gaster και @KostasV Σαν πάτε στον πηγεμό για Θεσσαλονίκη, κάντε μια στάση στην Λάρισα να κεράσουμε καφεδάκια.

gaster and KostasV like this.