0
Donanım Problemleri-Çözümleri/RMA

1. mcsememo KitKat Community Expert Aug 29, 2016

mcsememo, Aug 29, 2016 :
    Merhaba, gecmis olsun. Home butonu cercevesinden icteki baglanti kismiyla sivi temasi olmus olabilir. Oncelikle home buttonunu mikrofiber bezi varsa onunla sil. Sivi temasi sonrasi yapilabilecekler icin buraya bakabilirsin. Nem sorununu cozdukten sonra numara cevirme ekranindan *#808# tuslarina tiklayarak asagidaki manuel test ekranini ac ve finger print test menusune girerek finger print auto test icinden self-test ve checkerboard testi calistir. Finger printte sorun yoksa her iki test sonucu olarak passed yazisini goreceksin. Home button testi icin ana ekranda bulunan three-segmented key test menusune girdikten sonra acilan ekranda asagidaki gibi home yazisini goreceksin. Home butonuna bastiktan sonra ekrandaki home sozcugu gizlenirse home butonunda donanimsal olarak sorun yok demektir. Ek bilgi icin buraya bakabilir, asagidaki linklerden OnePlus teknik destek bolumu ile iletisime gecebilirsin. Umarim sorun cozulur. Iyi forumlar.

2016_8_29_2_54_14_534_AM.png 2016_8_29_2_55_51_979_AM.png 2016_8_29_2_54_33_905_AM.png 2016_8_29_3_17_45_605_AM.png

2. emrebngl Cupcake Aug 29, 2016

emrebngl, Aug 29, 2016 :
    Maalesef ben fingerprint testini yapınca "ERROR: the application cannot reach the android service for the sensor" diye uyarı alıyorum...Ayrıca home yazısı da kaybolmuyor...:(

3. mcsememo KitKat Community Expert Aug 29, 2016

mcsememo, Aug 29, 2016 :
    Finger print ve home button sivi temasi nedeniyle gecici olarak calismiyor olabilir. Nem sorununu cozdukten sonra yine calismiyorsa ve urunu OnePlus teknik servise gonderme imkanin yoksa buradaki videoya bakarak telefonu demonte edip sivi temasi varsa oksitlenme olmadan sivi ve nemi temizleyebilirsin. Sorun cozulmezse bu parcanin degisimini yapmayi veya bir bilene yaptirmayi deneyebilirsin. Rom guncellemelerinden sonra da bu error yazisiyla karsilasilabiliyor fakat sivi temasi sonrasi bu sorun yasandigi icin bu olasilik yok. Yine de onceki mesajda yazilimsal finger print ve home button sorunu icin ilgili linkleri ekledim. Umarim sorun cozulur. Iyi forumlar.

4. _Azad_Kaplan_ Cupcake Dec 7, 2016

_Azad_Kaplan_, Dec 7, 2016 :
    Merhaba iyi günler henüz yeni bir OnePlus 3 aldım hattımı taktım fakat hattı taktığım zaman ilk 5 dakka sonrasında sinyal olmasına rağmen ne arama alabiliyorum ne de arama yapabiliyorum mesajlar arada bir gidiyor sadece, internet bağlantımsa mobil veriye geçtiğimde 1-2 dakika sonra falan geliyor acaba sorunum ne olabilir yada Türkiye de bu telefondan anlayan birisi var mıdır çok teşekkür ederim

5. Regionella Froyo Dec 26, 2016

Regionella, Dec 26, 2016 :
    Merhaba dostlar. oneplus serisi için 4.5g bantları unlock edilebilmiş. isteyene paylaşabilirim. türkçeye çevrilse iyi olurdu.

ilkeer06 likes this.
  6. F_Tal_Osmachenko_wwkL Cupcake Jan 22, 2017

7. Miscer Cupcake Feb 16, 2017

8. romantrump Cupcake Jun 12, 2017

9. ilkeer06 Honeycomb Jun 14, 2017

ilkeer06, Jun 14, 2017 :
    MErhaba millet.

oneplus one kullanıyorum ve lineage os ye geçmek istiyorum ama bir sürü sorum ve adam akıllı yükleme videosu konusunda endişelerim var. bana ayrdımcı olabilecek varmı

10. elegance58 Cupcake Jun 28, 2017