0
Donanım Problemleri-Çözümleri/RMA

1. mcsememo KitKat Community Expert Apr 21, 2016

mcsememo, Apr 21, 2016 :
    Onceki versiyona donmek sorunu cozmediyse her ihtimale karsi onemli verilerin yedegini aldiktan sonra stock recovery moduna girerek wipe data and cache islemini yapabilirsin. Bu islemden sonra butun parmak izi tanimlamalarini silip yeniden parmak izi tanimlamayi deneyebilirsin. Konu hakkinda diger oneriler icin [Link 1] ve [Link 2] ye bakabilirsin. Iyi forumlar.

2. tajima Donut Apr 25, 2016

tajima, Apr 25, 2016 :
    Malesef hiç bir yöntem olmuyor. Support'a başvurdum RMA'a ya göndermeniz gerekli dedi. Tabi Türkiye üzerinden gönderilmesi gerek. Bunun için benim bildiğim imei kaydı ve vergi ödenmemesi için bir form gibi bişi dolduruluyor ve tamire gönderilebiliyor ancak yol yordamını bilmiyorum. Bilgili kişiler varsa ve yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

3. mcsememo KitKat Community Expert Apr 25, 2016

mcsememo, Apr 25, 2016 :
    Rma talebi kabul edilirse Turkiye'den urun gonderim surecine karismiyorlar. Gumruk vb konularda cikacak sorunlarda sorumluluk kabul etmiyorlar. Urun tamir edilse bile Turkiye'ye gondermiyorlar. OnePlus'in resmi olarak satis yaptigi bir ulkede yakinin varsa tamirden sonra urunu o adrese gondermelerini isteyebilirsin. Urunun Turkiyeden gonderimi sirasinda gumrukte sorun cikip cikmayacagi ve sorun cikmaz denilirse gonderilecek urun kutusunun icine hangi evraklar konulmali gibi sorulari gumruk ve ticaret bakanligi cagri merkezini veya ukim'i arayarak sorabilirsin.

http://www.gtb.gov.tr/iletisim/cagri-merkezi1

Rma ile ilgili ayrintili bilgi icin telefonun satin alindigi ulkenin privacy and legal sayfasina bakabilirsin. Bunun icin https://oneplus.net/choose-country adresinden satin almanin yapildigi ulkeyi sectikten sonra acilan sayfada sag ust kosede yani shopping cart simgesinin sagindaki menuye tikla ve sola acilir menunun en altinda bulunan privacy and legal linkine tiklayip return policy basligi altinda yazilanlari okuyabilirsin. Bunun yaninda konuyla ilgili klakson123 adli arkadasin gecmiste yazdigi mesajlara bakabilirsin.

Rma konusunda detayli bilgi icin sorularini OnePlus destek ekibine sorabilirsin. Iyi forumlar.

4. ol0c0lo Gingerbread May 15, 2016

ol0c0lo, May 15, 2016 :
    merhabalar bugun telefon masanın üzerinde duruyordu elime aldım çıt diye bi ses geldi onun üzerine dokunmatik çalışmaz oldu ve dokunmatikte kırık oluştu.. şuan dokunmatik çalışmıyor ekranda problem yok.. yardımcı olabilecek arkadaşlar yazarsanız sevinirm.. daha önce dokunmatik getiren ve değiştiren arkadaşlar nerden temin ettiğinizi yazarsanız çok memnun olurum.. @mcsememo

5. mcsememo KitKat Community Expert May 15, 2016

mcsememo, May 15, 2016 :
    Merhaba. Onceki sayfada bu konuyla ilgili yazilan mesajlara bakabilirsin. Ayni sorunla karsilasan arkadaslar umarim edindikleri tecrubeleri paylasirlar. Iyi forumlar.

6. ol0c0lo Gingerbread May 16, 2016

ol0c0lo, May 16, 2016 :
    @mcsememo t3sekkur ederim.. sey merak ediyorum ekran ile dokunmatik panel birlesik mi yoksa ayri ayri parcalar mi acaba bilginiz var mi.. forumun arayuzu degismis bulamadim ama size zahmet forumda resimleyerek degisim yapanlar vardir onu paylasabilir misiniz..

7. mcsememo KitKat Community Expert May 17, 2016

mcsememo, May 17, 2016 :
    Bildigim kadariyla lcd ile digitizer panel ozel bir yapiskan maddeyle birbirine bagli ve bu iki parca ozel bir alet ile birbirinden ayriliyor. Bu nedenle her iki parcayi butun olarak satin almak daha mantikli. Ekran degisimi icin [Link 1] [Link 2] ye bakabilirsin. Iyi forumlar.

8. resurrecti0n Froyo Jun 18, 2016

resurrecti0n, Jun 18, 2016 :
    iyi günler. acaba oneplus x'e imei repair oluyor mu* pasaporta değilde bu yöntemle kaydettiren var mı?

9. naklov Honeycomb Jun 27, 2016

naklov, Jun 27, 2016 :
    Merhaba arkadaşlar oneplus one ım da bugün fark ettim oyun oynarken dokunmatik de kesik kesik bölümlerdeki algılamaları eksik tespit ediyor ve ona göre algılıyor.Resim çizme programı yükledim ekrana düz çizgi çektiğim de (--------- boşluk ------ ) resimdeki gibi hata alıyorum sebebi ne olabilir.Sorun tam ortada da gibi gözüküyor. @mcsememo

Last edited: Jun 27, 2016

10. Alptekin Honeycomb Jun 27, 2016

Alptekin, Jun 27, 2016 :
    Romdan kaynaklanabilir.. Dokunmatikle ilgili benimde problemlerim vardi.. Mesela colorosta sol üst tarafi algılamıyor.. Cm11 kullanirken kendi kendine dokunmalar oluyordu. Rom degistirererk hatadan kurtulmuştum

11. naklov Honeycomb Jun 27, 2016

naklov, Jun 27, 2016 :
    Hiç bir güncelleme almadım bugüne kadar gayet güzel kulanıyordum birden öyle birşey oldu sildim ekranı filan ama işe yaraamdı.Çatlak çizik hiç birşey yok.

12. naklov Honeycomb Jun 27, 2016

naklov, Jun 27, 2016 :

Video ya çektim tam orta da bir takılma oluyor. @mcsememo merhaba kafayı yiycem ne yapsam çözemedim cyanogen 13.1 i yükledim belki kullandığım eski rom ile alakalıdır diye ama hala düzelmedi.Bir çözümü var mı?

Last edited: Jun 28, 2016

13. mcsememo KitKat Community Expert Jun 30, 2016

mcsememo, Jun 30, 2016 :
    Sorunun donanimsal olup olmadigini test etmek icin google playden screen touch test uygulamalarindan bir tanesini kurup test islemini gerceklestir. Ayrica telefondaki onemli bilgilerin yedegini aldiktan sonra touchscreen problemleriyle ilgili yardimci olabilecegini dusundugum 27 mayis tarihli Oxygen OS kurulum paketini buradan indirip yukleyebilirsin. Iyi forumlar.

14. naklov Honeycomb Jul 2, 2016

naklov, Jul 2, 2016 :
    Merhaba t,am orta kısım da 0.5 cm lik bir boşluk gözüküyor bu romu yükledikten sonra oldu da düzeldi tekrar farklı bir rom yüklediğim de aynı hata olucaksa ben bu şekilde kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

15. ea6582 Cupcake Jul 10, 2016

ea6582, Jul 10, 2016 :
    merhaba oneplus one 'ım yaklaşık 3 gün önce dokunmatik tuşlarımı kullanamamaya başladım. içine su kaçmış olabilir. ekranda sadece dikey konumdayken dokunmatik tuşlar (sanal ve fiziki) çalışmıyor telefonu yatay konuma getirdiğimde telefonun tuşlarını kullanabiliyorum.
    bunun için ne yapmam gerekir yeni bir ekran mı almam gerek yoksa farklı bir çözüm var mı ?
    ilgileriniz için şimdiden teşekkürü borç bilirim.

Attached Files:

16. mcsememo KitKat Community Expert Jul 10, 2016

mcsememo, Jul 10, 2016 :
    Bu romu yukledikten sonra resmi cos romunu tekrar yukleyebilirsin. Sorun devam ederse donanimsal problemden soz edilebilir.

17. snkrl Cupcake Jul 19, 2016

snkrl, Jul 19, 2016 :
    Merhaba. Ekranım kırıldı ve dokunmatik de çalışmıyor ama telefon çalışıyor. Ne yapabilirim, hangi siteden hangi ürünü almamı tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

18. mcsememo KitKat Community Expert Jul 21, 2016

mcsememo, Jul 21, 2016 :
    Ekran konusu ile ilgili onceki sayfada yazilan mesajlara bakabilirsin. Iyi forumlar.

19. leadertr Donut Aug 13, 2016

leadertr, Aug 13, 2016 :
    oneplus one'ımın power tuşu komple çalışmıyor :( flex kablosunu ali babadan getirtsem istanbul cıvarı yapabilecek tamirci var mı ?

20. emrebngl Cupcake Aug 29, 2016

emrebngl, Aug 29, 2016 :
    Arkadaşlar merhaba,

Bugün telefonun üzerine yemek döküldü ve home tuşunun dokunmatiği çalışmamaya başladı. Ne yapabilirim acaba? Lütfen yardım edin...Teşekkürler...