0
Donanım Problemleri-Çözümleri/RMA

1. naklov Honeycomb Oct 18, 2015

naklov, Oct 18, 2015 :
    Arkadaşlar daha önce forumda sanki görmüştüm ama bulamadım sesli bir ortamda video çektim sonra izlediğimde cızırtı olduğunu fark ettim bunu düzeltmenin bir yolu var mı.Rom olarak Sultans camera olarak snapdragon.

2. mehan Honeycomb Oct 18, 2015

mehan, Oct 18, 2015 :
    Benim bildiğim kadarıyla cözümü yok :( Benim de güzel bi ses kaydım gitti..
    Eger cozumu bulursan paylasırsan sevinirim.

naklov likes this.
  3. mehan Honeycomb Oct 18, 2015

mehan, Oct 18, 2015 :
    @mcsememo , Benim arkadaşa oneplus one almıştık gecen aylarda bugun bana bi sorununu soyledi de benim başıma gelmediği için burdan sormak istedim.
    Telefon şarjı tamamen bittiğinde şarj taktıgın telefonu 4-5 saat sonra acabiliyormus. Şarja takıp 10-15 dk sonra acamıyormuş, bunun nedeni ne olabilir vede eger bi hataysa nasıl düzeltebiliriz?

4. mcsememo KitKat Community Expert Oct 19, 2015

mcsememo, Oct 19, 2015 :
    Bu konuyla ilgili daha once yazmis oldugum mesajlara buradan ulasabilirsin. Pil yanlis kullanima bagli olarak, yuksek sicakliklara ve optimum alti sicakliklara maruz kaldigi icin kapasite miktari kaybina ugrar ve zamanla bu tip sorunlar ortaya cikar. Kalibrasyon islemi disinda pilin bitmesine izin verilmemesi gerekiyor. Sarj dongusu omru hesaba katildiginda pil her %0'a indiginde pil kapasite miktari teknik olarak kayba ugrar ve pil tabiri caizse dengesizlesir. Bu nedenle ve pilden maksimum verim alabilmek icin hizli sarjdan uzak durularak pil seviyesinin %40-90 araliginda tutulmasi gerekiyor. Iyi forumlar.

mehan and akulata like this.
  5. krdndm Gingerbread Oct 31, 2015

krdndm, Oct 31, 2015 :
    merhaba arkdaslar ben ekranı kırdım kendım degiştim anlarım bu işlerden biraz sonra yatay vazıtede geldiginde alt tarafda hiç işlem yapamıyordum .sonra tekrar yenı ekran degıstım sorun cozuldu gıbı ama bazen tutuluyor alt dakı menu tuslarının yarısı gorunuyor yarısı gorunmuyor bıldırım ısıgı cok soluk yanıyor .fikri olan varmı acaba cok cok sevirim yardımlarınızı simdiden tesekkürler

6. scorpion2884 Cupcake Dec 5, 2015

scorpion2884, Dec 5, 2015 :
    Arkadaşlar selam kapasitif tuşlardan en soldaki tuşun ışığı diğerlerine göre zayıf yanmaya başladı sorun nerde olabilir acaba her tuşu farklı bir ışık mı aydınlatıyor acaba ? sanırım alttaki ışık kaynağı bozuldu

7. emriye Froyo Dec 20, 2015

emriye, Dec 20, 2015 :
    Arkadaşlar merhaba cihazımı servise göndereceğim rma kayıdı açıldı ve onaylandı bununla ilgili nelere dikkat etmem lazım gümrük kayıt vs sanırım böyle bir durumla karşılaşan biri vardı ama bulamadım mesajları.Yardımcı olursanız memnun olurum.

8. TheBaBa Cupcake Dec 29, 2015

TheBaBa, Dec 29, 2015 :
    merhaba arkadaşlar kızım cihazı yere attıktan sonra alt tarafındaki tuşlar ve 1 cm yukarısındaki dokunmatik ekran çalışmamaya başlamış bunun üzerine eşim fabrika ayarlarına geri çevirmiş şimdi türkçe dil seçeneğini seçebiliyoruz ancak daha ileriye gidemiyoruz ne yapabilirim nasıl çözerim varmıdır bir fikri olan ayrıca telefona herhangi bir rom felan yüklemedim pasaport kayıtlı cihaz

9. Alptekin Honeycomb Dec 30, 2015

Alptekin, Dec 30, 2015 :
    ekran döndürme açıksa telefonu yan tutup deneyin..

10. TheBaBa Cupcake Dec 30, 2015

TheBaBa, Dec 30, 2015 :
    onu denemek yada ekrana sanal tuş kurulumu yapmak için çok çünkü fabrika ayarlarına geri çevirmişler yani telefon dil seçeneğini seçiyosunuz sonra ileri diyemiyosunuz ekranı döndürü nasıl aktif edebilirim acaba

11. cagri01 Froyo Jan 24, 2016

cagri01, Jan 24, 2016 :
    Merhaba , iyi forumlar , telefon ısininca ekranin sag ortasi sarariyor. Tr de yaşiyorum şu an sanirim rma olmaz , ekrani degistirmeye düsünüyorum degistirebilecek birisi var mı forumda acaba?

12. MDemir Cupcake Feb 5, 2016

MDemir, Feb 5, 2016 :
    merhaba arkadaşlar türkiyeden ödemesi yapılarak amerika da bulunan arkadaşıma gönderimi sağladığım telefon arızalı çıkmış. bu konuda ne yapabiliriz. acil yardım...

13. mcsememo KitKat Community Expert Feb 5, 2016

mcsememo, Feb 5, 2016 :
    Merhaba. Bu konu hakkinda telefonun satin alindigi ulkenin privacy and legal sayfasina bakabilirsin. Bunun icin
    https://oneplus.net/choose-country adresinden satin almanin yapildigi ulkeyi sectikten sonra acilan sayfada sag ust kosede yani shopping cart simgesinin sagindaki menuye tikla ve sola acilir menunun en altinda bulunan privacy and legal linkine tiklayip return policy basligi altinda yazilanlari okuyabilirsin. Iyi forumlar.

14. Tuncturedi Eclair Feb 8, 2016

Tuncturedi, Feb 8, 2016 :
    Arkadaşlar selam
    Yaklaşık ili yıldır severek kullandığım opo mu bu sabah yere düşürdüm. Ekran tuz buz oldu ama dağılmadı. Dokunmatik çalışmıyor. Kulaklıkla idareten konuşmak için kullanayım dedim sesler de gitmiyor mikrofon algılanmıyor.
    Şimdi soru tamir ettirmeye mi çalışayım opt veya opx mi alayım.
    Tamir de 300-400 tutar gibi geliyor da

15. Tuncturedi Eclair Feb 15, 2016

Tuncturedi, Feb 15, 2016 :
    Arkadaşlar konu dışı olacak ama İzmir de opo ekran değişimi yapabilecek birini tanıyor musunuz. Telefonu yüzüstü yere düşürdüm parçalandı ama ekran görünüyor dokunmatik iptal. Konuşmak için kulaklık kullanayım dedim ama duyduğum halde mikrofon çalışmıyor. kulaklıkta sorun yok başka telefonda denedim. Özel mesaj ile sorunlarıma çözüm olabilecek bir tamirci önerebilir misiniz

16. eyyup Cupcake Mar 10, 2016

eyyup, Mar 10, 2016 :
    hocam meraba, bende aynı dertten muzdarip biri olarak çözüm üretmek de zorlanıyorum. ekranım kırık ama OTG kablo desteği ile telefonu kullanabiliyorum mause yardımıyla...problemin çözümü ekranı değiştirmekte ama ********** e ne kadar güveneblirim?orjinal ve hesaplı ekran değişimini nasıl sağlayabiliriz?

Tuncturedi and ilkeer06 like this.
  17. eyyup Cupcake Mar 10, 2016

eyyup, Mar 10, 2016 :
    ekran değişimi için tavsiyesi ve tecrübesi olan sevgili arkadaşları buraya davet ediyorum ?????

Tuncturedi likes this.
  18. Türkiye Eclair Mar 10, 2016

19. Tuncturedi Eclair Apr 15, 2016

Tuncturedi, Apr 15, 2016 :
    Ali abiden (express) ekran aldım 1 ayda geldi videoları izleyerek kendim değiştirdim problem yok ancak düşündüğümde mi oldu takarken mi bilmiyorum kulaklıktan ses gelmiyor hands free den çok rahat konuşuyorum

20. tajima Donut Apr 20, 2016

tajima, Apr 20, 2016 :
    Benimde sorunum Oneplus 2 parmakizi okuyucusu ile ilgili. Vede oldukça değişik bir problem hiç bir forumda örneğini görmedim. Ansızın telefonum parmak izi okumayı bıraktı. Oxygen 3.0.1 beta kullanıyorum. Homebutton problemsiz çalışıyor ancak parmak izi donanımı çalışmıyor hatası veriyordu. Bende parmak izlerini silip tekrardan tanıtayım dedim ancak yine problem veriyor. *#808# 'de fingerprint testleri pass olarak geçiyor.

Önerilen şekilde oxygen os 2 'ye döndüm, ancak onda homebutton'da çalışmıyor.*#808# de ise fingerprint testleri fail'e düşüyor. Son bir umut CM13 bile yükledim ama sorun aynı ondada homebutton ve fingerprint çalışmıyor.

Telefonu Hollanda'dan teyzeme aldırmıştım. Ancak şimdi RMA durumları nasıl olur hiç bir fikrim yok :(