0
Donanım Problemleri-Çözümleri/RMA

1. mcsememo KitKat Community Expert Mar 10, 2015

2. mcsememo KitKat Community Expert Mar 10, 2015

3. twmtwm Gingerbread Apr 2, 2015

twmtwm, Apr 2, 2015 :
    RMA dan değişim yapan var mı acaba? Arızalanan telefonun değişim RMA sı açıldı fakat, halihazırda kayıtlı olan IMEI mi yenisi ile değiştirdiklerini gösteren belgeyi talep ettiğim için şu an bazı konularda anlaşmazlık yaşıyoruz. RMA belgesi vereceklerini söylüyorlar fakat sanırım eski IMEI yi içermiyor. Bu durumda madur olmuş oluyoruz. Zaten Türkiyeden ürün değiştirmiyorlar -(yada suudi arabistandan) almanyaya kargolamam lazım ürünümü, birde kayıt parası çıkarınca tam oluyor yani üstüne.

4. carloska Cupcake Apr 3, 2015

carloska, Apr 3, 2015 :
    benim bi sorunum var arkadaşlar oneplus One kapanmıştı açılmıyordu(pasaport kayıtlı telefon) ***** bey e yaptırdım ama imei yi kendi yazdığı için efs zarar görmüş.. 2g hiç yok 3g de sorunlu zaten ülkemize ***** bey başka şekilde olmazdı dedi fakat forumdan ***** bey efs ye dokunulmasaydı bi şekilde düzeltilebilirdi demişti.. şu an için ne yapmam gerek orjinal efs dosyası gerek dediler oda maalesef yok programla düzelmiyor sanırım orjinal efs gerekiyormuş oneplus ve cm ekibine ayrıntılı mail attım cevap bekliyorum orjinal efs için olmazsa telefonu Çine göndermeyi düşünüyorum bildiğiniz başka bi yöntem var mı

5. mcsememo KitKat Community Expert Apr 3, 2015

mcsememo, Apr 3, 2015 :
    Efs partition yedegi yoksa telefonu satin aldigin firmaya geri gondermen en iyi cozum yolu. Telefonu araci firmadan aldiysan araci firmaya, OnePlus china'dan alindiysa OnePlus china'ya email gonder ve telefonu kabul edip etmeyeceklerini sor.

6. Ebu-Muaz Honeycomb Apr 3, 2015

Ebu-Muaz, Apr 3, 2015 :
    Bu sorun ile ilgili ne yapılabilir bilmiyorum ama ****** beyin ismini diğer forumda çok duydum. Bu abimiz kendine gelen cihazların işleme başlamadan EFS yedeğini neden almıyor? Bu sorunu yaşayan başkalarınıda gördüm. Sonuçta işin erbabısın.

7. carloska Cupcake Apr 3, 2015

carloska, Apr 3, 2015 :
    hocam tam anlamıyorum bu işlerden ama cihaz hiç açılmıyordu reset attım açılması için dedi sanırım o esnada efs de uçtu yedeği olsa 10 dakikalık iş demişti ama şöyle bişi de var diğer forumda @mcsememo hocamızdan alıntı anlatım var kapanan cihazlar için efs zarar görmeden yapılması mümkün yanlış görmediysem... hocam peki firma mail atar mı hasarlı dosyayı kendimiz burdan denemek için olmadı telefonu gönderdim diyelim tamiri mümkün mü teknik olarak (forumdan bi arkadaş mümkün demişti) mümkünse firma sorun çıkartır mı bilginiz var mı bu konularda

8. mcsememo KitKat Community Expert Apr 3, 2015

mcsememo, Apr 3, 2015 :
    En saglikli bilgiyi OnePlus'a mail gondererek alabilirsin. Imei reperation konusunda bir problem cikaracaklarini sanmiyorum. Iyi forumlar.

9. carloska Cupcake Apr 3, 2015

carloska, Apr 3, 2015 :
    teşekkürler hocam.. imei yapılabilen modem dosyası flashlamak ta var aklımda... yazılımda çare tükenmez :)

10. ender_134 Eclair Apr 3, 2015

ender_134, Apr 3, 2015 :
    Arkadaslar bende ilk ciddi sorunumla karsilastim. Daha once benzer konu acildi mi bilmiyorum ama benim kameramda ekran parlakligi yuksekken ciddi bir karincalama var.EKranda siyah karincalar oluyor. Bazende video ekraninda dalgalanmalar oluyor. Bu sorun donanimsal mi yazilimsal mi? Cozulebilir mi sizce, yoksa bir ticket acip telefoni gondermek mi dogru

11. bisseven Cupcake Apr 7, 2015

bisseven, Apr 7, 2015 :
    İyi günler arkadaşlar benim telefonumda mikrofon problemi var oxygen os yükledikten sonra video kayıdında farkettim böyle patlak hapörlerden ses çıkar gibi kaydediyor başka telefondan video kaydı attım onun kaydettiği videoyu gayet güzel çıkartıyor ama benim mikrofonlar sesi kaydederken sesi bozuyor

12. muhammetgcl Cupcake Apr 7, 2015

muhammetgcl, Apr 7, 2015 :
    İyi günler arkadaşlar bende Oneplus One 64GB siyah var.Ekranım kırıldı.Ekran değişikliğini nasıl gerçekleştirebilirim

13. naklov Honeycomb Apr 7, 2015

naklov, Apr 7, 2015 :
    Romu tekrar kurmayı denediz mi belki düzelir.

14. bisseven Cupcake Apr 7, 2015

bisseven, Apr 7, 2015 :
    Böyle bana yazılımsal birşey değil gibi ben öyle hissediyorum sanki donanımsal

15. esrefozata Eclair Apr 12, 2015

esrefozata, Apr 12, 2015 :
    Merhabalar,
    Benim 64gb sandstone black opom son guncelleme olan Q50 dan sonra bluetooh da bir farklilik hissettim, aracimdaki telefon olarak kullandigim aygitla eşleştiği halde baglantiyi getceklestiremiyor. Het turlu denedim. Baska telefonlar araca baglaniyorlar. Ben laptopa ve diger tlfonlara baglaniyorum. Fakat benim opo guncellemeden sonra aracimdaki blutoota baglanamiyor. Ayarlardaki durumlarda veya privacy demi bir seyler yapmam gerekiyor anlamadim

16. unmindfull Cupcake Apr 19, 2015

unmindfull, Apr 19, 2015 :
    Arkadaşlar dokunmatik ekranda sorunlar yaşıyorum. Aynı yere arka arkaya dokunduğumda algılamıyo ve çok yavaş algılıyo. Neden kaynaklandığını bilen var mı ?

17. intibak Froyo Apr 19, 2015

intibak, Apr 19, 2015 :
    Bende de oluyordu ve genelde kurulumdan kaynaklanıyor deniliyordu.

Genelde algılamayan nokta telefon yatay şekilde iken sağ alt köşesiydi

Fastboot ile tekrar kurulum yaptım şuan bir sorun yok ileride de olmaz inşallah

18. optimusTURK Honeycomb Apr 19, 2015

optimusTURK, Apr 19, 2015 :
    Telefon Çin versiyonu ise efs konusunda cinliler yan çiziyor dediler, global versiyon cihazlarda teamviewer üzerinden sorunu hallediyorlar diye duydum.

19. ErdmTrz Cupcake Apr 23, 2015

ErdmTrz, Apr 23, 2015 :
    Selamün Aleyküm beyler herkesin Regaip Kandili mubarek olsun. Elimde imei kayıtlı OnePlus One 64 GB siyah modeli mevcut. Telefonu 2.el aldığım için Cynhacker romu yüklü geldi. Hali ile güncelleme almıyordu. Telefonda Twrp Recovery yüklü olup imei kayıtlı olduğu için Unlock Bootloder yapılmıştır. Gelelim sorunuma OnePlus dan önce Oppo Find 7 kullandığım için Color Os yazılımını Cynogen yazılımından daha çok seviyorum.
    Telefona dün https://forums.oneplus.net/threads/rom-latest-coloros-mod.261689/ linkinde ki COS_2054_int.zip romunu yükledim.
    Yalnız rom bütün özellikleri ile çalışmadığı için Find 7 de kullandığım ve inanılmaz keyif aldığım http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2772627 romu yükledim ve telefon imei kayıtlı olduğu için
    XNPH44S (11/07/14): https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001607675 modemini flashladım bunları yapmada önce bundan önce ki her rom yükleyişimde yaptığım gibi wipe cache data işlemlerini yaptım. Telefona romu yükledikten sonra yeniden başlattığımda telefon titreyerek açıldı. Yalnız ekrana görüntü gelmedi. Telefonun açma kapama tuşuna her bastığımda telefon titriyor ekrana görüntü gelmiyor. Telefon ne Recovery nede fastboot moduna girmiyor . Telefonu ses açma ve açma kapama tuşuna fastboot moduna alaraktan bilgisayara bağladığımda bilgisayarın aygıt yöneticisinde qhsusb_bulk driverın yüklü olmadığı gözüküyor. qhsusb_bulk driverını internetten aradığımda hard brick işlemleri anlatılıyor. Her zaman yaptığım rom yükleme işlemine rağmen telefon nasıl brick oluyor? Acaba yanlış modemimi flashladım? Bundan önceki romlarda (Color Os ve Cynogen in 4.4.2, 4.4.4 ve 5.0.2) romlarını yüklediğimdede hep aynı modemi flashladım ve hiç bir sorun yaşamadım. Sorunu gidermek için ne yapmam gerekiyor. Şimdiden yaptığınız yardımlar için teşekkür ederim hayırlı günler

20. naklov Honeycomb Apr 23, 2015

naklov, Apr 23, 2015 :
    Telefon hard brick olmuş,
    https://forums.oneplus.net/threads/forum-teknik-konusma.278985/page-3#post-10933226 yönlendirmeleri uygulaman gerek.