0
[APLIKACIJE] - Iskustva, preporuke, problemi

1. mgracan Cupcake Nov 17, 2015

mgracan, Nov 17, 2015 :
    Kazem, nemam iskustva sa rootanim telefonima i aplikacijama koje ih nuzno prate. Malo sam gledao taj Titanium beckup... reci mi sta da radim sa njim ? Pretpostavljam da bih ga trebao instalirati na sadasnji mobitel (ako se moze instalirati na mob koji nije rootan), i napraviti backup svih programa ?
    Ali kako onda prenesti taj "file" na op2 kad on nema sd ?
    Dali upce razmisljam u dobrom pravcu ?

2. matija646 Jelly Bean Nov 17, 2015

matija646, Nov 17, 2015 :
    titanium backup nisam nikad koristio, tako da tu ne mogu dati puno info, ali koliko znam, služi da si napraviš backup postavki, aplikacija i sličnog direktno iz roma, i onda kasnije taj backup možeš vratit nazad na novom mobu, kako bi preskočio skidanje aplikacija i njihovo ponovno postavljanje
    napominjem, ne koristim to i nisam koristio, tako da sam vjerojatno u krivu, tako da u vezi toga će ti netko drugi dati info

a što se tiče prebacivanja stvari na mob, jednom dok mob bootaš u os, prebacivanje ide kao i na svaki drugi usb
    a recimo u situaciji kad mob skroz očistiš i nemaš ništa na njemu, pa čak ni rom za flash, najjednostavnije je nabaviti otg kabel i putem njega spojiti usb stick sa zipom za flash, i onda putem recovery-a ga instalirati
    postoje tu još i adb i fastboot komande za takve stvari, ali to ću izostavit, jer tek si krenuo u to sve, pa da ne bude previše informacija i previše novih pojmova na brzinu :)

3. mgracan Cupcake Nov 18, 2015

mgracan, Nov 18, 2015 :
    Morat cu ti platit neko pivo :)

Ma ja sam se sa tim zadnjim poston nadovezao na @Franjo
    Ma nema tu sta...to sigurno mora biti tako. Tu aplikaciju bi trbao imati na oba telefona. Na prvom napravis backup onda to prebacim (vjerojatno pc-em, negdje na op2) pa to na op-u tim istim programom pokrenes... Tako mi logika govori. Mada tu sad imamo druge detalje vezane uz kompatibilnost i verzije samog androida na telefonima... :rolleyes: Neznam da bi to bas islo.... Po meni, taj Titanimu imas na telefonu i napravis beckup za svaki slucaj ak ti se nesto shebe pa da mozes sve vratiti kako je bilo ili u drugom slucaju kad mjenjate te vase ramove, romove i sta sve vec ne :po_O:):)nadao sam se da ce on malo pojasniti kad se je vec dotakao tog Titaniuma :)

"a recimo u situaciji kad mob skroz očistiš i nemaš ništa na njemu, pa čak ni rom za flash, najjednostavnije je nabaviti otg kabel i putem njega spojiti usb stick sa zipom za flash, i onda putem recovery-a ga instalirati
    postoje tu još i adb i fastboot komande za takve stvari, ali to ću izostavit, jer tek si krenuo u to sve, pa da ne bude previše informacija i previše novih pojmova na brzinu"

Oprosti, na kojem ti to jeziku pricas ? :eek:o_O:rolleyes::p;):):):):)

Bolje da si mi objasnio na sta si mislio pod onim 1+2 ? :)

Puno ti hvala - puno pomazes bez obzira na zafrkanciju. Idem danas po tomato katricu. Imaju neke jeftine tarife pa cu nju staviti u.... valjda u sim 2... ? ..... pa da se konacno pokrenem. Dosadilo mi nosit dva telefona :)

1+1
    1+2
    .... ok - nemoras nist objesnjavat :oops::oops::oops: ... a oce to u mojim godinama...:):):)

...necu ni rec da sam jucer potrosio 2 sata trazeci na svom goole acountu u postavkama opciju 1+1 i 1+2 :):):):):):):):)

Last edited: Nov 18, 2015

vrbljani likes this.
  4. Franjo Jelly Bean Nov 18, 2015

Franjo, Nov 18, 2015 :
    Bas kako je matija napisao, mozes napraviti backup aplikacija i njihovih podataka, tako da kod fleshanja novog roma mozes vratiti sve podatke i da sve dalje radi. To radim vec odavno i mijenjao romove sa 4.4. na 5.0.2. i 5.1.1. bez problema

5. mgracan Cupcake Nov 18, 2015

mgracan, Nov 18, 2015 :
    Ali Njofra ovo je "specificna" situacija :)
    U pitanju su 2 moba. Stari, nerotani sony z i novi op2. A podaci i aplikacije trebaju sa sonya na op2. Mislim da tu Titanium ne pomaze....sve cu morat rucno. Jedino necu morat kontakte jer su vezani uz google... bar se nadam :)

Franjo likes this.
  6. matija646 Jelly Bean Nov 18, 2015

matija646, Nov 18, 2015 :
    da ti budem iskren, nisam mislio da ću točno objasniti titanium backup, jer kao što rekoh, ne koristim ga, i jedino što znam o njemu je info što su oni pisali tu na forumu, te sam stoga očekivao da budem barem u nečemu u krivu :)

jednom dok skužiš adb i fastboot, što je normalna procedura za prčkanje i slično, sve će ti bit jasnije
    da se razumiijemo, ni ja još neznam dosta komandi na tome, znam osnovne stvari, a ovo mi je drugi mob na kojem rootam, prčkam po tim stvarima i slično (prvi je bio lg na kojem je bilo to pun k zahebanije, ovdje je kao nexus, pa je dječja igra kad pohvataš)

1+2=3 :p

u tvojim godinama ?? sumnjam da si puno stariji od mene, vjerojatno i mlađi :)

što se tiče pive, ako ćeš bit u čakovcu, može, ja sam za ;)

7. mgracan Cupcake Nov 19, 2015

mgracan, Nov 19, 2015 :
    Ak je na avataru tvoja slika onda si ziher stariji :):)
    Kad smo vec kod avatara, probao sam staviti slicku al nejde, znas li zasto ?

A pivica... bem ti...poziv vazi ko prvi ktoz koji grad. Ja kroz Cakovec ili ti koroz Zagreb :)

8. Astraion Ice Cream Sandwich Dec 2, 2015

kvaju likes this.
  9. 12345neno Cupcake Dec 22, 2015

12345neno, Dec 22, 2015 :
    Jel može mala pomoć od nekog ?
    Kako da izbrišem ,na One X-u, statusnu traku googla sa ekrana ,jednostavno živcira!!!
    Ili se ne može!?

IvanMuse likes this.
  10. simkoman Donut Jan 24, 2016

simkoman, Jan 24, 2016 :
    Nedavno instalirao coloros camera apk ali nikako da mi očita plagine... Mob nije rootan. Stock je... Probao deinstalirtati i ponovo instalirati ali nista se ne dogada...

Attached Files:

11. simkoman Donut Jan 24, 2016

simkoman, Jan 24, 2016 :
    Nakon svake ponovne instalacije plugine koje dam skinuo normalno ih instalira ali kad idem pod settings-update od camere, kaže da ne podržava plagine... WTF?

Attached Files:

IvanMuse likes this.
  12. IvanMuse Ice Cream Sandwich Jan 28, 2016

13. simkoman Donut Jan 29, 2016

simkoman, Jan 29, 2016 :
    Tnx... Riješio sam! Skinuo sam drugu kameru i SAD je OK... Ali kad skinem opet color OS ista stvar! Treba nekako izbrisati stare fajlove a ne znam kako... Deinstaliram sve ali negdje u memoriji ostanu!

IvanMuse likes this.
  14. IvanMuse Ice Cream Sandwich Feb 7, 2016

IvanMuse, Feb 7, 2016 :
    Mislis na stare plugine?
    A dobra app za kameru je isto ProShot
    Ima dosta opcija
    Ili FV-5

15. IvanMuse Ice Cream Sandwich Feb 7, 2016

IvanMuse, Feb 7, 2016 :
    Ne moze se
    Bar koliko ja znam

16. pamark Donut Feb 8, 2016

pamark, Feb 8, 2016 :
    Može se od update-a 2.2.0 maknuti Google Search Bar. Bez potrebe za root pristupom.

Držite duže pritisak na Home Screen-u, kliknuti settings, te zadnja opcija dolje - Hide Search Bar - .
    Uživajte;)

IvanMuse likes this.
  17. IvanMuse Ice Cream Sandwich Feb 8, 2016

IvanMuse, Feb 8, 2016 :
    Hvala