0
[APLIKACIJE] - Iskustva, preporuke, problemi

1. aerocat Ice Cream Sandwich Jun 30, 2015

2. Franjo Jelly Bean Jul 1, 2015

Franjo, Jul 1, 2015 :
    I meni je tako pa sam ponovo instalirao gapps i sad je sve ok. A popup je problem samo kod ugasenog ekrana ili uvijek?

3. aerocat Ice Cream Sandwich Jul 2, 2015

4. nerazzurro Ice Cream Sandwich Jul 4, 2015

nerazzurro, Jul 4, 2015 :
    Strava Running and Cycling GPS

“The World’s Top 10 Most Innovative Companies in Fitness” -Fast Company
    Track your runs and rides with GPS, join Challenges and see how your running and riding compares with friends.
    TRACK YOUR RUNS AND RIDES WITH GPS
    • Follow routes you’ve created or found and view your activity map as you record
    • Get key stats like distance, pace, speed, elevation gained and calories burned
    • Collect heart rate data from Zephyr HxM Bluetooth sensors

CLIMB THE LEADERBOARDS
    • Set personal records and see how you stack up against friends, locals and pros
    • Join monthly Challenges designed to push you further

FOLLOW FRIENDS
    • Find your friends and motivate them with kudos and and comments
    • Share your activities on Facebook and Twitter
    • Share Instagram photos from your activities on your Strava profile

FIND PLACES TO RUN AND RIDE
    • Explore the most popular segments anywhere you go

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

+

One Tap Record for Strava
    This ultra simple "app" simply starts Strava and begins recording a ride/run using its NFC intents.
    I find it to be very useful and I record more rides because of how fast and easy it is to do once its just a single tap.

5. sunci_st Eclair Jul 7, 2015

sunci_st, Jul 7, 2015 :
    Ima li koja preporuka app kao avg cleaner pro, samo da je free? Da čisti cache?

6. nerazzurro Ice Cream Sandwich Jul 7, 2015

nerazzurro, Jul 7, 2015 :
    SD Maid - System Cleaning Tool

Ovo je moćan alat! Koristite na vlastit rizik!
    Nitko nije savršen, pa tako ni Android.
    Aplikacije koje ste obrisali ponekad ostave podatke iza sebe.
    Sustav stalno stvara zapisnike, izvješća i debug datoteke koje zapravo ne trebate.
    Vaša SD kartica sakuplja datoteke i mape koje ne prepoznajete.
    Nemojmo ići dalje...

Zašto ne bi nabavili sobaricu da vam to počisti?
    SD Maid će Vam pomoći sačuvati uređaj čistim i urednim! :)

Pokušajte, nećete naći pedantniji alat!

Odaberite karticu, pritsnite start i onda ili obrišite jednu stavku ili pritisnite gumb i obrišite ih sve.

Mnoge različite značajke su dostupne:
    *Pretraživač služi za pregledavanje datoteka.
    *Možete koristiti Tražitelj ako znate što tražite.
    * Trupla pretražuje Vaš uređaj za datotekama i uspoređuje ih sa popisom instaliranih aplikacija.
    * Kontrola Aplikacija Vam omogućava da zamrznete, obrišete podatke ili čitave aplikacije (čak i sustavske)
    * Čistač Sustava pretražuje uređaj i filtrira mape koje sadrže nepotrebne datoteke. Možete dodati i vlastite filtre!
    *Možete optimizirati i smanjiti napuhane baze podataka kako bi im ubrzali pristup i oslobodili mjesto.
    *Pogledajte vaše najveće datoteke i što vam zapravo zauzima mjesto.
    *Pronađite aplikacije koje su bile uređivane u zadnjih X minuta
    I mnogo više...

Nekoliko dodatnih značajki kao i koriste funkcije mogu biti otključane kupnjom i instalacijom Unlockera (SD Maid Pro)

SDMaid se stalno razvija i dizajnira vrlo pažljivo.
    Zbog velikog broja Android uređaja, SD Maid možda neće raditi savršeno na Vašem. U tom slučaju, cijenio bih kad biste mi dali šansu da to popravim konaktirajući me.
    Ako imate pitanja ili briga, pošaljite mi mail. Obično odgovorim vrlo brzo i rado ću Vam pomoći.

Ako dobijete SD Maid od neslužbenih izvora, to stavlja Vaš uređaj u određeni rizik!

Last edited: Jul 8, 2015

denisk and Astraion like this.
  7. Astraion Ice Cream Sandwich Jul 8, 2015

Astraion, Jul 8, 2015 :
    CCleaner

aerocat likes this.
  8. jartukovic Ice Cream Sandwich Community Expert Jul 8, 2015

aerocat likes this.
  9. aerocat Ice Cream Sandwich Jul 8, 2015

aerocat, Jul 8, 2015 :
    Ok, Play Services ponovo rade normalno kad ukljucim GPS, ali moram da ukljucim wake clock-ove. :confused:
    Sad imam drugu cudnu stvar, stalno su mi ukljuceni Wifi i GPRS, tj. kad izadjem iz dometa bezicnog, odmah ukljucuje mobile data, sto i zelim.
    Sad medjutim to ne radi, samo stoji uzvicnik na ikonici za data. Net je ukljucen ali ne radi. Proradi tek kad restartujem.
    Ima li neki fix, nervira me nenormalno? Hvala drustvo :)

10. smec Froyo Jul 15, 2015

smec, Jul 15, 2015 :
    Ja ne vjerujem tim cleanerima kad nađem vremena ljepo ručno sve počistim.

11. smec Froyo Jul 15, 2015

smec, Jul 15, 2015 :
    Ja sam sa copilota i navigona prešao na Here definitivno najdetaljnije karte, a ne košta ni lipe(za sada).

12. nerazzurro Ice Cream Sandwich Jul 17, 2015

nerazzurro, Jul 17, 2015 :
    Cortana

Alternative to Google Now & Hound, Microsoft’s Cortana for Android was scheduled to release in upcoming month; most probably after the release of Windows 10. Good news is that you won’t have to wait that long.

Cortana is an app with which you can use your voice to make a call, send a text message, search the web, or open an app.
    Cortana can help you:
    • Schedule a meeting
    • Set a reminder for an important task
    • Send automatic replies for callers when you don’t want to be disturbed
    • Check your location
    • Get up-to-date traffic or weather info, and much more
    • You need a Microsoft account to use Cortana.
    Cortana is not available in all languages. For info on the supported languages, go to www.windowsphone.com.

Download file: Cortana
    Screenshot_2015-07-18-01-44-54.png Screenshot_2015-07-18-01-45-13.png Screenshot_2015-07-18-01-45-18.png Screenshot_2015-07-18-01-45-26.png Screenshot_2015-07-18-01-45-31.png

13. tuitui Gingerbread Jul 23, 2015

tuitui, Jul 23, 2015 :
    Cao drugari, evo me posle duzeg vremena. Vidim da je uobicajeno drustvo aktivno :rolleyes:. Nije me bilo dugo chapili mi fon :mad:. Imao sam cerberus, slikao likove zamalo ga nasao maltene do zgrade dosao liku :D, ali zajeb je bio sto kad se fon restartuje otkaci se sa mreze (gprs) i zakljuca se...je l security je bitan..kiki ali mene to kosta sto je oversecured. Izgleda se mora naci neki balans :). Elem, stiglo novo cedo valja ga ljuljati :rolleyes:. Novi opisa u rukama uradio update manuelno na CM12 sad samna androidu 5.0.1..Ali obzirom da je cerberus sjajan program zeleo bih ga ubaciti u sistemske fajlove pa mi treba proces za rutovanje na lolipopu. Naravno kad vec rutujem fon svasta nesto cu prckati :D. Ima li ko iskustva za root na lolipopu? Neki guidance da je bezbedan i siguran. Najbolje bi bilo putem softvera koji vecinu uradi umesto tebe..mislim nacuo sam da tako nesto imao_O. Eto za povratak u forum toliko od mene.

aerocat likes this.
  14. tuitui Gingerbread Jul 23, 2015

15. Franjo Jelly Bean Jul 26, 2015

Franjo, Jul 26, 2015 :
    Ovaj toolbox je najjednostavniji za koristiti. I najbezbolniji;)

tuitui and aerocat like this.
  16. maxxis95 Cupcake Aug 1, 2015

maxxis95, Aug 1, 2015 :
    Pozdrav imam 2 problema s mobom.
    1. Prilikom gledanja nekog videa u nekim ugradenim playerima na internet. Video se vrti jedno 30-40 sec i onda se vraca u iza za nekih 40-50 sec ili do zadnjeg dijela gdje sam premotao. Cijela situacija se ne odnosi na youtube. Tamo sve normalno funkcionira
    2. Problem je disconnectanje s wifija nakon nekog neaktivnog vremena. I samo otkljucavanje moba rezultira automatskim spajanjem na wifi.

vrbljani likes this.
  17. vrbljani Froyo Aug 1, 2015

vrbljani, Aug 1, 2015 :
    Ja isto imam to disconnectanje i imam veliki batery drain a piše da troši android sistem.Inače koristim lumiu 1020 a ovaj one plus nisam shvatio ozbiljno da bih ga počeo koristit kao poslovni telefon.

18. xxxlux Honeycomb Aug 1, 2015

19. vrbljani Froyo Aug 1, 2015

20. maxxis95 Cupcake Aug 2, 2015

maxxis95, Aug 2, 2015 :
    Evo bas trazio u vezi gledanja videa u browserima i našao na 5-8 lokacija gdje se ljudi zale na taj problem, ali nigdje neko smisleno objasnjenje, a kamoli rješenje tog problema. Ukoliko znaš kako to rješiti ili znaš gdje se nalazi bio bih ti jako zahvalan na tome.